Bronzový

Můj domeček, manžel jako vedlejší účastník atd. Poradíte, jak mám řešit po rozvodu?

s manželem nežijeme přes tři roky,žiji s přítelem.po dvou letech odluky od manžela,jsem koupila malinky domeček,manžel je v kupní smlouvě veden jako vedlejší učastnik,kde podepsal,že domeček je hrazen vyhradně z mych prostředků.nyní,domeček rekonstruujeme s přítelem,může manžel,i když spolu už přes tři roky nežijeme,žadat,abych ho z rekonstrukce vyplatila??trvaly pobyt v domečku nikdy neměl,a nežili jsme v něm nikdy spolu.a můžu já,pokud jsem vlastníkem dvou nemovitostí,-jedna nemovitost je dar,můžu po manželovi žádat vyživné,když mam prijem 3170kc měsíčně,a o ma přijem skoro 20tisíc?děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Trvalý pobyt nezakládá s výjimkou bydlení žádné právo k nemovitosti ani k majiteli nemovitosti. I kdyby měl manžel v nemovitosti trvalý pobyt, neměl by na ni nárok.

Rekonstrukce:
Na vyplacení by vznikl nárok v případě, že by se na ní manžel podílel
(měl by nárok na vyplacení toho, co do nemovitosti vložil).

Výživné nevím, snad ještě někdo odpoví.

Další odpovědi:

Pokročilý

Peníze co investoval byste asi musela vrátit,pokud nemá napsané spoluvlastnictvý nemá nárok na nic.Kdysi byla lhůta na uplatnění výživného,ale určitě to nejde donekonečna.Navíc soud zkoumá kdo rozvod zavinil a pokud žijete spolu s přítelem tak pochybuju že vám něco přiznají.Nejlepší je se obrátit na advokáta.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.