pizlicka

Můj domeček, manžel jako vedlejší účastník atd. Poradíte, jak mám řešit po rozvodu?

s manželem nežijeme přes tři roky,žiji s přítelem.po dvou letech odluky od manžela,jsem koupila malinky domeček,manžel je v kupní smlouvě veden jako vedlejší učastnik,kde podepsal,že domeček je hrazen vyhradně z mych prostředků.ny­ní,domeček rekonstruujeme s přítelem,může manžel,i když spolu už přes tři roky nežijeme,žadat,a­bych ho z rekonstrukce vyplatila??trvaly pobyt v domečku nikdy neměl,a nežili jsme v něm nikdy spolu.a můžu já,pokud jsem vlastníkem dvou nemovitostí,–jedna nemovitost je dar,můžu po manželovi žádat vyživné,když mam prijem 3170kc měsíčně,a o ma přijem skoro 20tisíc?děkuji.

Nejlepší odpověď
ivzez

Trvalý pobyt nezakládá s výjimkou bydlení žádné právo k nemovitosti ani k majiteli nemovitosti. I kdyby měl manžel v nemovitosti trvalý pobyt, neměl by na ni nárok.

Rekonstrukce:
Na vyplacení by vznikl nárok v případě, že by se na ní manžel podílel
(měl by nárok na vyplacení toho, co do nemovitosti vložil).

Výživné nevím, snad ještě někdo odpoví.

Další odpovědi
simir7

Peníze co investoval byste asi musela vrátit,pokud nemá napsané spoluvlastnictvý nemá nárok na nic.Kdysi byla lhůta na uplatnění výživného,ale určitě to nejde donekonečna.Navíc soud zkoumá kdo rozvod zavinil a pokud žijete spolu s přítelem tak pochybuju že vám něco přiznají.Nejlepší je se obrátit na advokáta.