Můj bratr sedí na 10 měsíců a chtěl by zažádat o půlku, co proto má udělat ?

Odpovědi
standa

Nechť se zeptá prvního spoluvězně, který mu nepochybně poradí líp než my všichni tady dohoromady.

p.s. Po uplynutí půlky trestu může bratr napsat stručnou žádost (vzor lze naléz na internetu) a adresovat ji soudu, který jej odsoudil… a pak už je to v rukách příslušného soudce.

Doplnění

To Martina: mrkněte do diskuze 🙂

Martina S.

Moc tomu nerozumím, ale ještě nedávno jsem slyšela že když odsouzený má trest menší než jeden rok tak nemůže žádat o předběžné propuštění po uplynutí poloviny trestu.

ijk

Z vlastní zkušenosti vím,že jsou dvě možnosti.první,že napíše žádost o PP k soudu,který má onu věznici na starosti a druhá,že žádost podá prostřednictvím vychovatele,který mu napíše i ohodnocení,jak se ve výkonu trestu chová.

standa

„…že když odsouzený má trest menší než jeden rok tak nemůže žádat o předběžné propuštění po uplynutí poloviny trestu.“ -->

→ tak tento ´princip´ se používá ve SPRÁVNÍM řízení např. při trestech zákazu řízení nikoli v TRESTNÍM řízení, kde platí ustanovení § 88 Podmíněné propuštění z výkonu trestu odnětí svobody i pro tresty menší než 1 rok…

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast1h5d2­.aspx