markos111

Můj 12 letý kamarád kouří cigarety, co s tím?

Prosím o radu, vím že už to tu muselo být nejmíň 100×…
Můj 12 letý kamarád kouří cigatety.snažím se mu vysvětlit že je to nezdravé a ať toho nechá ale on říká že i kdyby chtěl přestat kouřit tak stejně nemůže protože by se prej nezaradil do žádné party a nikdo by se s ním nebavil :( jeho rodiče kouří oba
Děkuju

Nejlepší odpověď
anonym

Myslím že u těchto typů kluků žádné domlouvání nepomůže, mohla bys mu to vysvětlovat třeba tisíc krát aby toho nechal, že je to nezdravá atd..... jenže on má teď svou hlavu a myslí si to svoje a nechce si připustit nic jiného. Také záleží na tom kolik cigeret vykouří, ví o tom jeho rodiče? Možná bys jim to měla říct, když tě nechce poslechnout sám, možná pomohou rodiče.......
Doplňuji:
Komu není rady, tomu není pomoci........

Další odpovědi
Quimby

No jo no, když někdo chce být cool.
„prej nezaradil do žádné party a nikdo by se s ním nebavil“
Ty se s ním bavíš, tak se ho zeptej proč mu to nestačí? Řekni mu, že se tobě se to prostě nelíbí a jestli mu to opravdu stojí za to bejt v některý partě, jen proto, že kouří.
Ona to asi nebude extra dobrá parta, když jim jde jen o to kouření.
Kde bere na ty cigarety peníze a kde mu je prodají?

geekocz

Pokud je to hodně dobrý kamarád, řekni mu, že pokud nepřestane kouřit, budeš se s ním muset přestat vídat. Vysvětli mu, že jestli kouří, škodí i tobě. A pokud jste dobří kamarádi tak přestane. O takovou společnost přece nemůžeš stát.

tencosepta

Neřeš to, to si musí rodiče vyřešit sami. Jestli hulí jak sádrový trpaslík a rodiče ten smrad co z něho musí jít necítí nebo ignorují, tak je to pravděpodobně nezajímá a ty s tím nic neuděláš. Navíc i když jste kamarádi, tak to nemění nic na tom, že má vlastní hlavu a nemusí poslouchat nějaké mluvení někoho o tom, že cigarety jsou špatné. To už určitě slyšel aspoň 10× na přednáškách a podobných nesmyslech.

Agneta

Spíš to vypadá, že jeho rodiče jsou nekuřáci. To je ale neobvyklá kombinace, co s tím? Doporuč mu cigarety bez nikotinu, a nebo beztabákové(např. značka „Nirdosh"z Indie, v "biokšeftu“).:DDD