medunka1912

Můj 11měsíční kočičí nalezenec je kříženec asi raketové střely a tasmánského čerta,čim ho zklidnit?

Nejlepší odpověď
GM

Jako lidé, tak i zvířata mají každé svou povahu. Máme 9 koček, každá je jiná. Musíš doufat, že se zklidní věkem. Taky šplhá po záclonách, leze na lustr, shazuje z oken květináče při honění much? Žádná váza před ním neobstojí, při své ranní čtvrthodince dělá pětimetrové skoky ze skříní na křesla? Šplhá po dveřích? To byla naše Micinka, když byla mladá, letos jí bude 13 let. Saša je divoch pořád, i když je vykastrovaný, jsou mu 3 roky. Tyto kočky jsou bytové, dalších 7 máme na chalupě – jsou převážně venku. Když mohou být uvnitř, pěkně si toho váží a najdou si teplý pelíšek někde u kamen, až na toho nejmladšího hajzlíka – Čičin nepropásne chvilku, aby nejstarší Kočičku nepotrápil a nepovozil se jí na zádech. Chce to od tebe hodně trpělivosti a lásky, jistě víš, že kočku neochočíš jako psa. Přijde za tebou až ona sama bude chtít. Dovolí ti bydlet s ní ve tvém vlastním bytě a spát s ní ve tvé vlastní posteli. Jestli chceš, můžeš mi napsat na mail, o kočkách bych mohla psát romány. Zdraví GM.

Další odpovědi
Salvaje

Těžko říct. Já, když měla kočku, která byla od malička mezi lidma, tak to byl mazel. Ale pak jsme našli kotě, který bylo jen venku. Bylo hrozně divoký a ne a ne se zklidnit, až do dospělosti, kdy ho něco kouslo a my ho ošetřovali, až se z toho dostal. Pak to byl mazel největší…
Tím chci říct, že pokud zvířátko není domalička vymazlované, těžko se to pak mění :( Ale taky záleží na povaze, jak už bylo řečeno…
Přeji hodně trpělivosti a štěstí. :)

iceT

A je to kocour nebo kočka?
Asi budu za nelidu,ale kocour by se mohl zklidnit kastrací,pokud ovšem už není po zákroku.Moje mamka kočky má,všechny kastrované,protože to má nesporné výhody,obzvlášť pokud jsou spolu holky a kluci.U kocourů to má tu výhodu,že se netoulají a neznačkují.Ji­nak nevím.

chudst

Omlouvam se, neporadim vam, ale u prirovnani jsem se natolik zasmal, ze vam musim slozit poklonu, XD Naprosto nadherne prirovnani :D