kurec

Zlepšuje mrkev vidění?

Chci se zeptat jestli mrkev a její vitamín A zlepšuje oči myslím to tak že uvidím na větší dálku a rychleji zaostřím Ovšem myslím si že jen podporuje to že jen šera uvidím lépe.
Ovšem na internetu je video které jasně říká že nic takového mrkev nedělá
Přetočte si video na 4:20 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=HHsv-Zv1T9M
ovšem na internetu je stránka která zase říká že jo tak http://www.abe­cedazdravi.cz/zdra­va-vyziva/mrkev
tak mi prosím řekněte která moje varianta platí nebo jsem někde uplně jinde ? děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
johana 56

Správným složením svého jídelníčku můžete pomoci tělu správně fungovat. Předkládáme vám deset zdravých potravin, které mají příznivý vliv mimo jiné především na vaše oči a váš zrak.

http://www.zrak­.cz/o-vasem-zraku/zrakovy-organ/84-deset-potravin-pro-zdrave-oi.html

Další odpovědi
Kepler

Spíše dá říct, že jeho nedostatek vidění zhoršuje. Mrkev obsahuje karoten, což je provitamin (zdroj) vitamínu A. Wiki píše:
Vitamín A je nutný pro tvorbu rodopsinu, zrakového pigmentu používaného za nízkého osvětlení. Nedostatek vitamínu proto vede k šerosleposti.

mosoj

Vitamín A je pro oči nezbytný. Nejlépe je ho přijímat jako provitamín, což je příklad mrkve. Nemůže totiž dojít k předávkování vitaminem A což je nebezpečné. Z provitamínu si tělo vyrobí vitamínu A jenom tolik, kolik potřebuje.

Zaručeně a okamžitě ti zlepší vidění za šera a v noci borůvky, nebo lépe extrakt z plodů borůvek. Přípravků je na trhu celá řada.
Za války ho užívali v Anglii piloti, před nočním letem.

Podle mých zkušeností je nejkvalitnější SWISS extrakt. Bohužel, také nejdražší.
https://www.pri­rodnilekarna.cz/eshop-swiss-ostrovid-40mg.html

Drap

To že by jsi snědl 5kg mrkve a lépe viděl je samozřejmě nesmysl. Přesto mrkev podporuje zdravý vývoj a funkci očí.

da ny

Syrová mrkev NE, je spíše pouhá vláknina a zdroj jiných vitamínů a prvků. …
Pokud má betakaroten posloužit také jako provitamin A (rozpustný v tucích), mrkev je třeba takto upravenou:

  • nastrouhat a „osmahnout“ na trošce oleje v pánvi do mírného zahnědnutí.

Stačí 2× týdně 1 mrkev.
Bez této úpravy k udržení dobrého zraku (vit. A) mrkev nijak nepomáhá. Betakaroten je pak obtížně vstřebatelný (jen obarví a prolítne…)
Ke stejnému účelu potřebuje lidský organismus i další vitamíny a prvky ;)

Šidlo

aj betakaroténom sa dá predávkovať…zo­ranžoviete a bude vám zle

xxx3

mám dojem, že informaci o mrkvi jakožto prostředku pro lepší vidění za šera šířili Britové za 2. sv. války, aby zmátli Němce. Ve skutečnosti byly důvodem jejich lepšího vidění použité radary.