ptáč

Mravenci by pustili do svého mraveniště cizí mravence?

Nejlepší odpověď
gecco

Jo – ale ven už ne…
😉
Mravenci – i téhož druhu, ale z jiného mraveniště, jsou vetřelci a podle toho je s nimi zacházeno.

Další odpovědi
Kelt

Mravenci z jednoho praveniště jsou nějak charakterizováni podle pachu a cizího nepustí. Jenom jako zajatce.

marci1

V mraveništi je i několik „kolonií“ mravenců, kteří se k sobě chovají „drsně“.

mojitek

Jasněže ne,a nejenom mravenci ne.Vím na co narážíš. Myslím,že bysme se měli znovu učit od moudré přírody…

ptáč

Ten pach podle Friedricha Nietzsche je modlení, náboženství. Má pravdu ten hoch.

ptáč

A co kdyby zajatci získali na svém zajetí? Přesvědčováním, že oni jsou ti vyvolení. Že je sem bůh poslal? Nebo kdyby jich bylo tolik, že je nezvládne rota?

ptáč

Ale my jsme lidé. Máme podobnou strukturu mravenečenství. Učíme se od přírody, od zvířat. Procesu někteří mravenci vybočují pro zánik vlastníků mraveniště.