Katka269

Možnosti zachování statutu studenta

Chci se zeptat na plán B když někoho nepřijmou na standartní studium na vš, tudíš možnost přihlášky ještě někdy o prázdninách.

Nepočítejmě jazykové školy. Slyšela jsem o možnosti zaplatit si první rok na veřejné škole a pak po absolvování nějakých testů navázat rovnou do 2. ročníku už standartně zdarma, víte o tom někdo víc?

A pak už tedy jen soukromé vš? A pouze prezenční studium správně?

Díky za odpovědi
Doplňuji:
Máte někdo alespoň nějaký tip na zdroj dle kterého se případně rozhodnout jakou soukromou vš vybrat?
Našla jsem nějaké staré žebříčky či žebříčky oblíbenosti studentů ale to mi připadá mimo, studenti mají rádi fajn profesory a levné pivo ..

Odpovědi
Dane

Statut studetna platí do 26 let při studiu na VŠ, popř. VOŠ (které přijímají obvykle i během prázdnin). Můžeš se přihlásit také do tzv. nultého ročníku, po jehož absolvování budeš mít pravděpodobně větší šanci k přijetí na danou školu. Hodně štěstí při výběru.

arygnoc

„studenti mají rádi fajn profesory a levné pivo“

skutočne, znalosti dnešných vysokoškolákov to potvrdzujú.