Možnost připojení a přenos dat v mobilu.

Mohl by mi někdo vysvětlit,co znamená,když je napsáno u mobilu možnost připojení-IrDA.A pak je tam kolonka Přenos dat a tam je -EDGE nebo GPRS nebo HSDPA.Hledám nějaký mobil na Aukru a je tam napsáno tohle.Potřebuji hlavně telefon s připojením do PC přes usb kabel,protože blutu/nevím,jak se to píše/ nemám.

Odpovědi
anonym

v mobilu připojení IrDA je infračervený port – je to určený pro přenos dat (hudby obrázků…) mezi telefony/počítačem… je to strašně starý způsob přenosu a nových telefonech se už nevyskytuje.. je strašně pomalý a přenos musí probíhat tak, že se přístroje nasměrují na sebe IrDA a to tak max do vzdálenosti 10cm..

To další je přenos dat – pokud chcete jít na internet v mobilu třeba.. nejlepší je WiFi.. pokud to bude mít, tak se můžete připojit na internet na hodně místech zdarma – kavárny, ale třeba i doma, pokud máte atd…

bluetooth by mobil měl rozhodně mít.. nikdy nevíte, kdy si od kámoše budete chtít nechat poslat písničku někde venku třeba.. ale někdo to nepotřebuje.. jinak pokud ho nemáte v počítači.. tak se dá pořídit za necelých 200kč..

pokud chcete, aby se to dalo připojit přes USB do kompu, tak si to hlavně pohlídejte.. a pokud možno, aby k tomu byl i kabel, abyste potom nemusela lítat po obchodech a shánět kabel ještě na připojení