Avatar uživatele
arygnoc

možno jazdiť na zimných pneumatikách?

koncom mája sa budem presúvať zo slovenska na moravu, do svojho domovského prístavu, automobilom, ktorý je zaparkovaný na slovensku.

presun prebehne na zimných pneumatikách (zaparkoval som ho v januári [lednu] u rodičov a odvtedy sa s ním nejazdilo), nebudem ich predsa kupovať v bratislave, keď mám doma na morave letné na diskoch a vymenia mi ich v servise u kámoša natotata.

jediný problém vidím v policajtoch – môžem dostať pokutu za jazdu na zimných pneumatikách (v zime za jazdu na letných áno, ale v lete/na jar na zimných)?

mám si prípadne dávať bacha na nejaké neočakávané reakcie samotných pneumatík? (som vodič kliďas, preferujem pohodovú jazdu, žiadne športové výkony. automobil renault mégane).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzlatokopka před 3639 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Klidně můžeš na zimních pneu jezdit celý rok – žádné omezení neexistuje (kromě minimální výšky vzorku – 1,6 mm).
Pokud jde o jízdní vlastnosti – záleží, jaké pneu máš, příliš měkké se při vysokých teplotách a mezních výkonech (prudké brždění, agresivní projíždění zatáček…) začnou ´mazat´ (skokově se zhorší adheze) – při normální jízdě je ´nejhorším´ projevem zimáků vyšší spotřeba a hluk.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
planetka04

Zákon to nezakazuje. Pokud to nebudete „pokoušet“ na horké letní silnici, kdy mají zimní pneumatiky horší jízdní vlastnosti, není žádný problém.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Na zimních pneumatikách můžete jezdit celý rok.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Povinnost zimních pneumatik končí v ČR již na začátku dubna. Přesto někteří řidiči i v průběhu května či června dojíždějí zimní pneumatiky, otrlí motoristé dokonce na zimním obutí jezdí celé léto. Přitom jednoznačnou motivací k přezutí na letní pneu je snížení nákladů na provoz vozidla. Zimní pneumatika v letních měsících zvyšuje spotřebu paliva a zároveň dochází k rychlému opotřebení dezénu a zhoršení jízdních vlastností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Na zimních pneumatikách jezdím celej rok,nemám na letní

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek