možná blbý ale stejne..

Jak to chodí po prvé u gynekologa???..
už me to za nedlouho čeká,a nechci tam ://

Nejlepší odpověď
Lucijej

Che, koukám, že tady s návštěvama gynekologa mají zkušenosti hlavně chlapy :o)

Setra ti změří tlak, zeptá se tě na datum posledního menzesu. Vyplní ti klasickou kartu – adresa, rodné číslo, škola, telefonní číslo, prodělané oparece, alergie, výskyt onemocnění v rodině jako je rakovina, vykoký krevní tlak, cukrovka. V případě, že budeš chtít začít brát hormonální antikoncepci, tak tě zváží a objedná tě na odběr krve, který se dělá po ránu nalačno.
Doktorka, se tě zeptá, kdy proběhl první menzes, jak dlouho trvá, na pravidelnost cyklu,jestli jsi už měla první sex ( plus jak často ho praktikuješ, jakou ochranu používáte), jestli máš výtoky mimo periodu, na další případné potíže.
Pak přijde na řadu samotné vyšetření. Je vhodné, aby ses před návštěvou opláchla, a vzala si třeba dlouhé třičko, abys sis nepřipadala tolik odhalená. Vyšetření se dělá pohmatem, a pak ještě stěr (něco podobného jako výtěr v krku), aby se vyloučil nějaký zánět. Pokud jsi ještě panna, vyšetření se provádí přes konečník, pokud už ne, tak úpřes pochvu. Důležité je, aby jsi měla uvolněné svaly. Já si vždycky zavřu oči a přemýšlím u toho o úplně jiných věcech.
Není to bolestivé, ale akorát nepříjemné.
Doplňuji:
Teď jsem si vzpomněla, že když jsem byla poporvé na gyndě, tak mi doktorka ještě prohmatala prsa a ukázala, jak si mám dělat samovyšetření.

Další odpovědi
anonym

Ničeho se neboj a hlavně nedej na zasvěcené komentáře rádoby zkušenějších kamarádek a tady Kolesy.Každý gynekolg nebo ženská lékařka má ohleduplný přístup a pokud nemáš nějaké potíže a jedná se „jen“ o prohlídku bez objektivních potíží,tedy preventivní (vstupní )nikterak zevrubná nebude.Budou po tobě chtít informace k založení karty,popř.ti předepíší nějakou antikoncepci (někdy se užívá i na upravení menstruačního cyklu) .Prostě žádná hrůza .Já mám mnohem větší trauma ze zubaře :D

Děda Louda

Všechno je jednou poprvé. Neboj.

venkovan

K doktorovi se nechce nikomu, zejména když je to do intimnějších oblastí.
Ale k k nám pánům. děláme si z toho srandičky, ale zapomínáme, že bychom si svoje nádobíčko měli čas od času nechat prohlédnout taky. A naučit se o něj pořádně starat, abychom nebyly zdrojem zánětů a dalších problémů.
A to nejkrásnější – když přijde čas, tak podle statistiky po 50 letech každý druhý muž jde k urologovi a ten po pohmatem vyšetřuje zbytnělou prostattu. A je jčdno jestli je či není panic. Takže – i na smíšky zpravidla dojde. A co vím, většina starších a na prostatu nemocných mužů se přímo na takové vyšetření „těší“.

Michal Kole

Zeptá se tě na současné problémy na minulé problémy, na problémy v rodině

koukne se ti tam dolů, prohmatá ti břicho i „uvnitř“ i za pomoci zdrcadel, může i něco odebrat, může ti vzít čůránky, krev.

Než půjdeš tak se umyj hlavně tam dole, ale NE mýdlem jen VODOU, a UVNITŘ NE, narušila by se mikroflóra