dragonax

Mozkovna neandrtálce?

Potřeboval bych poradit s úkolem do ZSV…
Proč měl Neandrtálec větší mozkovnu, než člověk dnešního typu? Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem toto:

Větší mozkovna neznamená, že neandrtálci byli inteligentnější, jelikož velikost mozku není nutně úměrná jeho výkonnostním parametrům.
Těla neandrtálců vykazovala výrazné adaptace proti chladu (proporce těla, velká mozkovna, ochlupení, široké nozdry ad.).

Podrobnosti v odkazu asi uprostřed – nadpis Kdo je neandrtálec.

Zdroj: http://dinosau­rus.bloguje.cz/711978-evoluce-cloveka.php

Další odpovědi
anonym

Čím větší tělo,tím větší mozek.Máš to tady hezky popsané.

Zdroj: http://magazi­nuni.cz/ruzne/skry­te-zkusenosti/steven-mithen/

www

Podle určitých spekulací je to větší mentální schopností těchto našich předchůdců. Jsou to ale jen spekulace, jednoznačnou odpověď neznám a nenašel jsem nic jiného, než toto:

Zdroj: cinepur.cz/blog­.php?article=133

hanny 2

Našla jsem toto: Jeho mozek byl v průměru o nějakých 13% větší než náš vlastní.Při hrubém odhadu byl průměrný objem jeho mozkovny okolo 1500 cm3 ve srovnání s méně než 1400cm3 u současné populace. Ortodoxní věda se drží poněkud méně výrazných tvrzení, jelikož udává, že ve skutečnosti byla velikost mozkovny neandrtálce ve vzájemném poměru k mohutné stavbě a značné hmotnosti těla zhruba o 10% nižší než u současného člověka.
http://www.knihy-a.cz/3564/dedictvi-anunnaki-a-tajemstvi-genesis-neandrtalci-versus-nephilim

jendahun

Třeba jeho mozek fungoval trochu jinak než náš,třeba ovládal telepatii,tele­kinezi a jiné paranormální jevy,třeba tím nasral ryze praktického homo sapiens a ten ho zato vyhladil.Třeba…

venkovan

Třeba jí využíval jako skladiště na potraviny. V době ledové potřeboval obě ruce na lov, na obranu a i na kočování, tak alespoň do mozkovny si uložil kousek mamutí klobásky, sušený lalůček jeskynního medvěda apod.