Nikča1994

Mozková mrtvice vs. ochrnutí půlky těla:

Ahoj,

ráda bych se Vás zeptala na pár otázek. Můj tatínek dostal přesně před týdnem mozkovou mrtvici, tudíž bohužel ochrnul na pravou část těla. Je to asi dva dny zpět, kdy jsme s mou mamčou zkoušeli sáhnout na tu poškozenou část těla resp. na nohu (chodidlo). Při jemném zašimrání náš tatínek škubnul chodidlem, jako by ho to zašimralo. Je tedy možné, že ochrnutý nezůstane? Vím, že nějaké následky budou a nebude už chodit tak jako dříve ale myslíte, že tu je možnost po nějakém čase, že se postaví na své vlastní nohy a začne chodit? Vím, že toho máme všichni ještě popřípadě dost a to celkové uzdravení, rehabilitace aj. ale je tu i přesto šance? Děkuji předem za Vaše odpovědi a reakce, Nikča :)

Odpovědi
Nuk nuk

Po mozkové příhodě je ochrnutí obvykle jedné poloviny těla v různé míře, v podstatě normální – patří to k tomu. Ale jak jsem napsala, to ochrnutí může být různě rozsáhlé, takže se opravdu může stát, že postižený sice neovládá končetiny, ale sebelehčí zašimrání cítí dobře. Týden je krátká doba, takže určité šance tu jsou. Šance na rozhýbání ale záleží na tom, na kolik a jaká centra v mozku byla zasažena a také na pevné vůli Všeho tatínka a na tom, jak moc a intenzivně bude cvičit. Jsou lidé, kteří mrtvici prodělali a nepoznala byste to na nich, ale i takoví, kteří bohužel i při sebevětší snaze zůstanou ochrnutí. Je to holt sázka do loterie. Můj tatínek před mnoha lety prodělal mrtvici také. Rozhýbal se jen částečně, ale natolik, že byl v podstatě soběstačný a žil pak dalších 12 let.

anonym

Šance je – a přeju, ať mu to vyjde, ale nejlíp ti na tuto otázku odpoví ošetřující lékař, věštit budoucnost tady asi nikdo neumí.

Dochy

Obecně je šance. Ale záleží na mnoha okolnostech a nejlepší info dostanete od lékařů.

klob1

Ano, jistě,že je..moc lidí normálně žije, chodí,někteří tedy hůře,ale hýbou se,ale je na tom dost práce..jen už musí chtít sám a pak dávat moc velký pozor,aby se to nestalo znovu..