led

Môžeme vidieť svetlo?

Bolo napísané, že svetlo potrebuje mať k viditeľnosti nejaké tuhé prvky. To znamená, že vidíme len odrazené svetlo?
Doplňuji:
teoretické vysvetlenie otázky:
Ak sa zboku (nevidíte zdroj) vo vzduchoprázdne v nekonečnom priestore pozeráte, vidíte svetelný lúč?

Nejlepší odpověď
anonym

neřekla bych že vidíme jen jeho odraz,myslím že světlo vidíme jako takové,ale aby vůbec nejaké bylo musí se odrážet od pevného bodu
Doplňuji:
aha ve vzduchoprázdnu světelnou louč vidět není

Další odpovědi
iq

Světlo samo o sobě samozdřejmě vidět není.

dudu

Fotony jsou vidět jen jako odražené od molekul bílé hmoty a to v barvě spektra, které hmota vyzařuje. Proto jsem poukazoval na rozpor v knize Genesis v tom smyslu, že nejdříve musela být hmota a pak teprve svědlo.

Miroslavst

Bohužial nerozumiem otázke. Svetlo môžeme vidiet, tmu nie.