Lencaca

Môžem vystaviť faktúru s číslom účtu inej osoby?

Dobrý deň, poprosím o radu.
Keďže podnikám v ČR a nemám v žiadnej z bánk vedený vlastný účet na moje meno je možné vystaviť faktúru s číslom účtu inej osoby (súkromný účet), kde by boli peniaze zaslané? Napríklad kamarátky.
Samozrejme faktúru by som potom dala do môjho vlastného účtovníctva.
Poprípade potrebujem aj nejaké potvrdenie o tom, že som od tej osoby na ktorej účet boli peniaze zaslané tie peniaze prebrala?
Vopred ďakujem za odpoveď.

Nejlepší odpověď
Front

Legálně to možný není.

Další odpovědi
gecco

No – chceš-li mít problémy (značné) s FÚ, můžeš to zkusit…
😉
Ne, není to možné…
Můžeš buďto platbu přijmout v hotovosti (omezení je do 270.000,– Kč/den) a nebo si účet založit (nemusí přitom jít o tzv. „podnikatelský účet“, ale je vhodné používat účet nikoli pro podnikatelské i soukromé platby – FÚ si může výpisy z tohoto účtu vyžádat a úředníci by se ti tak zbytečně ´hrabali´ i v soukromých financích)…
😉

Klaproth

Keďže podnikáš v ČR, zařiď si účet.

McArthur

Určitě bych to nedělal. Dostaneš do problémů kamarádku, sebe i kupujícího.

Druhá strana by si měla překontrolovat, zda-li prodávající má registrovaný účet na Finančním úřadě. Pouze na ten se platby z podnikání (za zboží, služby apod.) posílají.

Založ si účet vlastní. Pro podnikatele je zdarma bez omezení i s bezplatným převodem na Slovensko v CZK nebo EUR u Fio banky (www.fio.cz). Založení účtu je otázka 30 minut. Účet potom oznam na finančáku a máš po starostech.