karolinka81

mozem vypit vodu z vodovodu vo flaske, ktora ma 3 a viac dni? moze mi to uskodit?

Nejlepší odpověď
ReHu

Na různých místech republiky je různě kvalitní voda.
Záleží na tom, jestli voda byla v uzavřené láhvi bez přístupu vzduch či naopak. A také při jaké teplotě. V teple se kazí mnohem dříve.
A také na tom, jak staré je vodovodní potrubí a co vše se mohlo do vody dostat.
Takže obecně lze říct, že 3 dny (a víc) stará voda už asi moc kvalitní nebude.
pokud není filtrovaní KVALITNÍM filtrem. Tím nemyslím např. ten konvicový.
Kamarádce voda z vodovodního řádu v láhvi za 2 dny zezelenala. V chodbě, kde byla teplota nižší než 15 st.C.
Takže uškodit nemusí, ale může. Může ti být jen špatně, ale také podle toho jak dlouho a kolikrát a kolik jsi vody vypila Nebo použila na vaření a jak dlouho se vařila.
Doporučuje se min 20 min varu.

Další odpovědi
venkovan

Můžeš, ale počítej s tím, že tam nějaké bakterie mohou být namnoženy a můžeš dostat nějaké zažívací problémy v tom lepším případě. Ale taky se nemusí stát vůbec nic, záleží kde voda byla uskladněna.
Takže pokud se obáváš zdravotních problémů, tak bych jí nepij.
Pokud jinou nemáš, tak pořádně převařit a stejně to není zaručené, že bude vše v pořádku.

Kukucz

Pokud není láhev něčím kontaminovaná, voda je napuštěna čerstvá a ihned uzavřená tak by to nemělo způsobit nějaký problém. Ale vodu starší než týden skladovanou mimo ledničku bych raději nepil. Tam opravdu záleží na kvalitě vody v tom kterém regionu. Že se vejde do limitů ještě neznamená, že ji můžete neomezeně skladovat.