arygnoc

Môžem si u polície ČR objednať službu, napr. aby patrolovali na našej ulici častejšie, prípadne i v noci?

Myslím doslova objednať, teda za úhradu – cca 20 domov, zložili by sme sa.

Bezpečnostná agentúra nepripadá do úvahy.

Nejlepší odpověď
HonzikPernik

Ne toto je možné pouze u soukromé bezpečnostní služby ne u státní organizace. Děkuji za pochopení

Další odpovědi
Kukucz

Vždyť v noci nezavadíte o policistu v menších městech ani přes den, natož přes noc a ještě na objednávku :D Založte domobranu, policie řeší věci až po tom, co se něco stane, jako prevence už dávno nefunguje.

Reezo

Policie taky ne, protože je vnitřní vojsko státu a pochybuju, že stát ti propůjčí svou ozbrojenou sílu pro vnitřní obranu, aby hlídkovali 20 baráků. Maximálně můžeš zavolat, že jsi viděl něco podezřelého ať se přijedou podívat. Ze zákona musí prošetřit každé hlášení od občanů. Nejhorší je, že když vás vykrádají nebo vás už vykradli, že není moc efektivní obrana. Co můžete dělat je zavolat policii a omezit pachatele na osobní svobodě, pokud není známá firma pro policii. Obrané prvky jako hlídací pes, či elektrický plot jsou všechno pro váš neúspěch. Jakmile se zloděj zraní na vašem pozemku tak máte problém. Může vás žalovat za ublížení na zdraví a vyhraje to i kdyby se prokázalo, že tam šel cíleně krást.

Nebo je ještě zajímavé, že když politik zpronevěří jakoukoliv sumu financí, tak může dostat maximálně 10 let.

Hamon

Reezo: není pravda, že neseš odpovědnost za zanění zloděje na tvém pozemku. A politik může v takovém případě být souzen za zneužití pravomoci úřední osoby, kde je sazba ještě o dva roky vyšší.