arygnoc

Môžem mať na aute iba 1 tabuľku so ŠPZ?

čo to je za blbosť, že špz „na objednávku“ majú cenu za 1 tabuľku?
Podľa vyhlášky (ktovie, aké má dnes číslo), automobil musí byť označený vpredu i vzadu, teda tabuľkami dvoma.
Nikdy som nad tým neuvažoval, vždy so si myslel, že je to SADA (pár), podobne ako rukavice (nikto nepredáva 1 rukavicu, či áno?).
Doplňuji:
ja teda neviem, hovorím snáď jasne – i keď cudzou rečou (pre domorodcov) – o značkách pre auto, nie na príves, záves, náves, motorku, lokomotívu a pod.

upresním: jedná sa o značku v ČR, jedna má stáť 5.000 Kč.

Nejlepší odpověď
anonym

Hovoříš jasně, ale špatně posloucháš.
Sada je zdarma, chceš-li protekční volitelné, cáluješ. Proto je cena uvedena za 1 kus/ 5 táců, čili my Češi to chápem, že na auťák to dělá prostě 10 litrů.
Co je na tom ještě k nepochopení? V sámošce taky není na cenovce kolik stojí 2 rohlíky, ale cena za kus!

Další odpovědi
Alesh

No a když jednu ztratíš? Tak si budeš kupovat dvě? 😉
A dále nevím jak u vás, ale u nás se nově bude moct přikoupit třetí SPZ (čili též pouze 1 ks) pro majitele nosiče na kola, který se montuje na kouli a tudíž zakrývá zadní SPZ a je tedy potřeba SPZ mít i na nosiči kol, abys to furt nemusel přehazovat z auta na nosič a naopak.

cukrar

arygnoci,
musíte více přemýšlet,
já si na přívěsný vozík dám značku milancukrar01. Kolik jich potřebuji? Na motocykl si dám milancukrar02. Kolik jích potřebuji?
dneska se po diskuzích pěkně rozeběhla debata o značkách…
Doplňuji:
rozumím i slověnštině. Ale vysvětlím to opět, předpis stanoví cenu za jednu značku 5000Kč. Zda je (nebo bude) na vozidlo potřeba jedna, dvě či tři značky řeší jiný předpis. Nemůže být stanovena cena 10000Kč za dvě značky, páč vlek nepotřebuje dvě značky. Taky novináři nepíšou, že to u mota bude stát 5050Kč na auto 10050Kč atd…
Pochopil?
přeji jen krásné sny..

vlk samotař

Nevím jak je to s SPZ. U nás v pracovních oděvech se dají koupit rukavice po jedné-jenom pravá prý je to pro svářeče.

dusand

ano, na slovensku to takto je, jestli chcete SPZ třeba s nějakým jménem nebo něco, platí se za to větší část peněz a je to pouze za jednu tabulku. je to pouze byrokracie a nahrabání si.
Doplňuji:
ano, v tom případě zaplatíš 10 000,– za značky na auto, aby jsi mohl jezdit.

venkovan

V čem je problém – buď zaplatím 10 či 15 tisíc (2 + jednu značku na nosič kol tj 3 × 5 tisíc) a nebo si vezmu to co mi přidělí.

arygnoc

Dr.Axl:
no práve, značky (ich sadu) MUSÍM mať, preto sú zdarma.
Platím za službu (jedny značky), nie za tabuľky.
Preto mi to rozum neberie.
Chápem, keby sa povedalo, že jedna sada stojí 10.000 Kč – tak by to malo byť (LOGICKY) podané, nie, a nie cena za jeden plech.