unnamed

Môže ma pavúk (sklípkan) uhryznúť/poštípať bezdôvodne ?

Len pre zaujímavosť,keď ho budem mať len na ruke a nič s ním nebudem robiť,jak veľmi to bolí & aké to má následky (pri nejedovatom)

Nejlepší odpověď
iceT

Bezdůvodně může.
Jak to bolí nevím, ten můj mě ještě nepokousal, protože ho na ruku nedávám.Měl bys vědět, že sklípkanům kontakt s lidskou kůží vadí.

Další odpovědi
gecco

  1. jedovatí jsou všichni pavouci
  2. bezdůvodně té nekousne – ani pavouci nejsou blbi
  3. nikdy mne pavouk nekousnul (jednou jen taktak – bylo evidentní, že jsem Ruzenku rozcilil a koukala se na mne v tu chvíli hodně dotcene), takže jen zprostredkovane – kamose kousla aurata a strávil asi 6 týdnů na kapacitách, úplně mu zčernalá ruka a možná další rok s ní měl problémy (síla, cit)