Mišús_ik

Motor na fyziku

Ahoj, dostali sme na fyzike úlohu zostrojiť a navrhnúť motor, ktorý premení nejakú energiu na inú. Ja som ešte len siedmačka a nemám žiadnu predstavu o tom akoby také niečo malo fungovať.. ešte k tomu nám učitľka nič nevysvetlila.. tak by ste mi mohli prosím váporadiť niečo jednoduché.. stačí mi iba nápad a ja to spracujem.. ďakujem

Nejlepší odpověď
anonym

tak zkus normální motor který je v autě, změní vnitřní energii tělesa (benzínu nebo nafty) na pohybovou energii (rozbohybuje se píst)

Další odpovědi
Hlada

Příkladů přeměny energie by bylo dost, např. všechny typy elektráren, z druhé strany různé typy motorů. Větší úklol je to sestrojit. Napadá mě dynamo na kliku, fotočlánek, který napájí motorek (čepice s vrtulkou), větrník s motorkem, který by sloužil jako dynamo. Možná, že by se daly využít znalosti z chemie, kdy nějakou reakcí vzniká teplo nebo světlo. Model parního stroje.