ona neví

Mořská víla? Mořská panna?

Zajímalo by mě jestli někdy žili mořské víly nebo mořské panny? Já nevím jak se jim přesně říká. Když se koukám na videa tak najdu jenom v Angličtině a vnímám jenom obrázy. Občas si přečtu článek ale většinou s toho výjde že to bylo nastražný. Tak se ptám jestli je možné že by něco takového v moři přežívalo? A zda-li je možné že by nějaké pozůstatky byli pravé?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o fantazii. Zkuste si projít článek v odkazu.

http://www.vse­ofantasy.estran­ky.cz/clanky/mor­ske-panny-.html

Další odpovědi
www

Za mořské panny, jindy zase sirény byly dříve námořníky označováni někteří mořští živočichové, zejména pak kapustňáci (ploutvonožci).
Skutečné mořské panny nikdy neexistovaly.
Studium.
Více net, cosi jsem našel zde:

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Mořská_pan­na

hanulka11

Jsou to smyšlené postavy , zrovna tak jako „Sirény“ v antické mytologii

Drap

Je to nesmysl, zatím nikdo neprokázal existenci takovýchto stvoření.Ale je to pěkné, tak proč ne.
A víš jaký je největší se mořské panny ? No přece – roztáhnout nohy.