Avatar uživatele
Miroslavst

Moře a oceány – jak to je?

Zajímalo by mě, proč se oceán např. u Austrálie nevylije, když je „vzhůru nohama“?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 5083 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Gravitační zákon (Isaac Newton):

Zjednodušeně lze říci, že dvě tělesa se přitahují ÚMĚRNĚ svým hmotnostem.

Pro zemskou přitažlivost platí totéž.


p.s.

Miroslave, vy jste prozradil své přihlašovací údaje na tento server svému vnukovi ? 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Před chvílí volali z Austrálie proč jste ještě nespadnul do vesmíru, když z jejich pohledu visíte hlavou dolů??
Asi mají pravdu a nahrnula se Vám krev do hlavy, když autorizujete tak duchaplnný dotaz. Bez urážky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
OuSí

I když je vzhuru nohama :D … Gravitace de směrem k jadru zeme… (do středu) takže se prostě nevilije :D teda aspoň podle mě :D je mi 14 Tkže nwm :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Špásujete,že? Není to zas až tak dlouho,co byl jako argument proti tvrzení,že Země je kulatá,uváděn neotřesitelný důvod – lidé,protinožci,by se zřítili do Kosmu.
Dosud se nezřítili.
Čím to tak asi bude,co?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
standa

Když jsem viděl tuto otázku, tak jsem se nejprve pousmál, proč se ptáte na takovou samozřejmost a proto jsem odpověděl jen tou ironickou poznámečkou, že to je děcká otázka 🙂 doufám, že jsem neurazil.

Ale pak jsem si řekl, že je to docela zajímavá otázka na téma gravitace, tak jsem pak dopsal i (snad) smysluplnou odpověď.

před 5083 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Miroslavst

Ne, v žádném případě jsem se neurazil. Já to vím, jen mě to tak napadlo a ten úsměv mě těší, jelikož smích léčí. Kolikrát raději odpovídám i úsměvně a to z důvodu, abych trochu odlehčil. S otázkama je to samé.
Máte pravdu, že se jedná o grav. zákon, ale mohl by se najít třeba někdo, kdo to neví a jen sem nahlédl.

před 5083 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek