Miroslavst

Moře a oceány – jak to je?

Zajímalo by mě, proč se oceán např. u Austrálie nevylije, když je „vzhůru nohama“?

Nejlepší odpověď
standa

Gravitační zákon (Isaac Newton):

Zjednodušeně lze říci, že dvě tělesa se přitahují ÚMĚRNĚ svým hmotnostem.

Pro zemskou přitažlivost platí totéž.

p.s.

Miroslave, vy jste prozradil své přihlašovací údaje na tento server svému vnukovi ? 🙂

Další odpovědi
dudu

Před chvílí volali z Austrálie proč jste ještě nespadnul do vesmíru, když z jejich pohledu visíte hlavou dolů??
Asi mají pravdu a nahrnula se Vám krev do hlavy, když autorizujete tak duchaplnný dotaz. Bez urážky.

OuSí

I když je vzhuru nohama :D … Gravitace de směrem k jadru zeme… (do středu) takže se prostě nevilije :D teda aspoň podle mě :D je mi 14 Tkže nwm :D

anonym

Špásujete,že? Není to zas až tak dlouho,co byl jako argument proti tvrzení,že Země je kulatá,uváděn neotřesitelný důvod – lidé,protinožci,by se zřítili do Kosmu.
Dosud se nezřítili.
Čím to tak asi bude,co?

standa

Když jsem viděl tuto otázku, tak jsem se nejprve pousmál, proč se ptáte na takovou samozřejmost a proto jsem odpověděl jen tou ironickou poznámečkou, že to je děcká otázka 🙂 doufám, že jsem neurazil.

Ale pak jsem si řekl, že je to docela zajímavá otázka na téma gravitace, tak jsem pak dopsal i (snad) smysluplnou odpověď.

Miroslavst

Ne, v žádném případě jsem se neurazil. Já to vím, jen mě to tak napadlo a ten úsměv mě těší, jelikož smích léčí. Kolikrát raději odpovídám i úsměvně a to z důvodu, abych trochu odlehčil. S otázkama je to samé.
Máte pravdu, že se jedná o grav. zákon, ale mohl by se najít třeba někdo, kdo to neví a jen sem nahlédl.