Deniska20

Morče má v srsti šupinky kůže, občas se drbe, tak nevim jestli to neni nějaký svrab nebo všenky?

Nejlepší odpověď
beer

Pokud by to byly vši/všenky, najdeš na srsti hnidy (vajíčka). Toto spíš vypadá na ten svrab, je potřeba, aby se na to v každém případě veterinář podíval – nejlépe pod mikroskopem. Do té doby by to chtělo minimálně se zvířetem manipulovat, raději žádné mazlení atd.
Vet.praxe
Více najdeš zde:
http://www.mo­jemorcatka.cz/ne­moci/

Další odpovědi
anonym

Vyhnula bych se mazlení s morčetem a navštívila bych s ním veterináře. Může se
s velkou pravděpodobností jednat o zmíněný svrab nebo dravčíka: svet-morcat.webnode­.cz/nemoci-/dravcik/
V každém případě hrozí reálné riziko možného přenosu na člověka, ale na druhou stranu je léčba většinou jednoduchá, účinná a ne extra nákladná.
Doplňuji:
Neřešila bych tento problém „sousedskými“ radami a užitím prosředků pro psy nebo kočky.
Veterinář jednoduchou metodou určí pravý původ potíží i cílený léčebný prostředek, také poradí jak postupovat se sanací chovatelského zařízení.

Bedy

Tohle bývává většinou svrab. Veterinář ti asi dá takovou lahvičku ze které uděláš roztok v tom budeš morče koupat. Připrav se na to, že ta lázeň bude smrdět po barvách nebo něčem takovým, ale to vydržíš.

Nebo můžeš zkusit morče vykoupat v psím šamponu s antiparazitní přísadou. Vím, že jsme v tom morčata pak koupali, když to chytli a v pohodě.
Bylo by dobré i vydesinfikovat klece, pokud by to bylo nějak tehcnicky možné.