Mike78

Montáž měřidel vody.

Dobrý den,

mám na Vás dotaz. Možná pletu páté, přes deváté, ale právě pro mou nejistotu se dotazuji.

V našem domě, se chystá rekonstrukce stupaček vč. montáže nových měřidel vody. Musí měřidla bejt stejná a jejich montáž provedena registrovaným subjektem, který dodá oficiální zprávu? Nebo je možné, že firma měřidla namontuje a nezaplombuje (to si musíme zajistit my) a podle měřidel pak rozúčtovávat a co v případě, že zaplombování výbor nezajistí?

Jedna se o SVJ a pravidla pro rozúčtování schválené nemáme, což je dle mě také chybou.

Dodnes máme měřidla jen na teplou vodu a to bez plomby, ty se však budou měnit, jak jsem psal za nové.

Moc děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Hlada

Platí to, co si odhlasujete. Bez pravidel jsou vodoměry k ničemu, protože součet podružných nikdy nesouhlasí s fakturačním. Také byste se měli dohodnout na způsobu zabezpečení proti neoprávněné manipulaci, protože cena za vodu už není zanedbatelná a otočený vodoměr spolehlivě odečítá. Je to věc dohody, neexistuje žádný předpis. Nové vodoměry jsou ocejchované, měli byste se dohodnout na intervalu k přecejchování.

Další odpovědi
Mapel

Základem jsou pravidla. Od nich se odvíjí další. Na podružných měřidlech plomba není předepsaná, ale v pravidlech ba mělo být uvedeno jak budou zabezpečena, např. vlastní plombou. Bez pravidel začnou neřešitelné spory.