Avatar uživatele
anonym

Monolog, téma na monolog

Poradili by jste mi, prosím? má to trvat 1–2minuty, něco originálního, děkuji!! :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4556 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Pokud máte na mysli ústní stylistické cvičení, napadá mě monolog zvířete, budíku, dlažební kostky… Nebo postřeh o události, která něčím ve vás vyvolala reakci. Co vás napadne, když se řekne moře, určité město …
Délku si samozřejmě stanovíte sama.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

Stačí tvá souvislá nepřetržitá řečová aktivita na jakékoli téma, kdy nepustíš „partnera v hovoru“ vůbec ke slovu.
Doplňuji:
Škoda, že jsi někdy neslyšel naši babičku… začne obyčejnou příhodou, která se jí stala po cestě na nákup do obchodu…
Začne tím: to nevíš, co se mi dnes zase stalo, když jsem se vydala na nákup!
A nechá Vás „v tom“… než se dostane k pointě, přidá obratně…„vedlejší říběh“ – jeden i více… jsem si to tak pracovně pojmenoval.

Než nám totiž řekne obyčejnou věc (většinou bez pointy), např. že nemohla najit v tašce klíče a lekla se, že je ztratila…
…přidá neuvěřitelnou story o tom, že než začala hledat ty klíče, tak že potkala paní z vedlejšího paneláku, kterou už dlouho neviděla, ona že bydlela totiž původně v jiném bytě poblíž nádraží až pak se sem přestěhovala s manželem – ten jí už umřel a má syna, co za ni jezdil až z Mladý Boleslavi a teď že je sama, že ten syn, že si našel snad jinou ženu a jsou těď v Praze a už se tu tak často nestavuje…a tak nějak stále dál udržuje vaši pozornost…
Až z ní vypadne, že si klíče od bytu dala do kapsy od kabátu.

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Monolog o monológu.
1 prečo práve ja mám hovoriť monológ, keď ani neviem, čo je to ?
2 zamyslenie sa, čo je to monológ
3 prechod z monológu do diskusie otázkou: aký bol môj monológ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek