Monolog, téma na monolog

Poradili by jste mi, prosím? má to trvat 1–2minuty, něco originálního, děkuji!! :)

Nejlepší odpověď
annas

Pokud máte na mysli ústní stylistické cvičení, napadá mě monolog zvířete, budíku, dlažební kostky… Nebo postřeh o události, která něčím ve vás vyvolala reakci. Co vás napadne, když se řekne moře, určité město …
Délku si samozřejmě stanovíte sama.

Další odpovědi
Pájo

Stačí tvá souvislá nepřetržitá řečová aktivita na jakékoli téma, kdy nepustíš „partnera v hovoru“ vůbec ke slovu.
Doplňuji:
Škoda, že jsi někdy neslyšel naši babičku… začne obyčejnou příhodou, která se jí stala po cestě na nákup do obchodu…
Začne tím: to nevíš, co se mi dnes zase stalo, když jsem se vydala na nákup!
A nechá Vás „v tom“… než se dostane k pointě, přidá obratně…„vedlejší říběh“ – jeden i více… jsem si to tak pracovně pojmenoval.

Než nám totiž řekne obyčejnou věc (většinou bez pointy), např. že nemohla najit v tašce klíče a lekla se, že je ztratila…
…přidá neuvěřitelnou story o tom, že než začala hledat ty klíče, tak že potkala paní z vedlejšího paneláku, kterou už dlouho neviděla, ona že bydlela totiž původně v jiném bytě poblíž nádraží až pak se sem přestěhovala s manželem – ten jí už umřel a má syna, co za ni jezdil až z Mladý Boleslavi a teď že je sama, že ten syn, že si našel snad jinou ženu a jsou těď v Praze a už se tu tak často nestavuje…a tak nějak stále dál udržuje vaši pozornost…
Až z ní vypadne, že si klíče od bytu dala do kapsy od kabátu.

led

Monolog o monológu.
1 prečo práve ja mám hovoriť monológ, keď ani neviem, čo je to ?
2 zamyslenie sa, čo je to monológ
3 prechod z monológu do diskusie otázkou: aký bol môj monológ?