petrš

monofokální léze jaterní

Doplňuji:
Co je monofokální léze jaterní?

Nejlepší odpověď
Wang

Monofokální znamená bez diseminace roztroušení, rozptýlení v prostoru, kdy se jedná o jedinou lézi. Doslova jednoložisková léze jaterní.
Léze znamená poranění, poškození, porucha orgánu či tkáně, které má za následek narušenou funkci v důsledku chorobného procesu nebo úrazu (lat. laesio od laedo poškodit).
, multifokální (s diseminací v prostoru s příznaky, které lze vysvětlit nejméně dvěma lézemi v oddělených částech
Doplňuji:
) by byla více ložisková léze.

Další odpovědi
huxa

pasterilizace