Araxis

Monitorována kamerou na pracovišti

Zdravím. Uniklo mi něco? Dnes jsem v práci podepsala list sesouhlasem ze me monitorují a natáčejí na kamerovy záznam,kameru­.Pracuji tam již paty rok a samozřejmě o kamerách vim.Je to novinka v zákonech.Co na ulici to mě taky budou žádat o souhlas?

Odpovědi
Drap

Na ulici ne, je to veřejný prostor. Ve firmě jsou prostory firmy a může si toto nechat podepsat pro případ pozdějších žalob.

novaky

to je trochu víc otázek v jedné.

Záznam na kameru je považován za manipulaci s osobními nebo citlivými údaji. Přístup k těmto záznamům mohou mít jen lidé k tomu proškolení a ti vědí, že k tomu musíš dát souhlas. Vědí též, že tvá data musejí střežit a nepředávat třetím osobám, též je vhodně zabezpečit.

Vhodné tedy jistě neshodné s předchozím příkladem -on line sledování kamery, má také zákonná omezení. Ale už ti prakticky dává možnost neporušit zákon a reálně data SLEDOVAT za předem určeným cílem

Na ulici jsi ulice -neplatí nic výše napsaného

Tím podpisem tě tvůj zaměstnavatel doběhl, ale odporovat tak skvělé firmě, co tě přeplácí za nic. Já také antidatuji všechna předchozí špatná rozhodnutí chlebodárce, jen aby se proboha nedostal do problémů. Není to snadné, ale dám to