Avatar uživatele
lenulka30

nějaké zaručené rady jak snížit horečku u skoro roční holčičky??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? petra15 před 3653 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
NikkiHeat

Odpoveď byla označena jako užitečná

Lekařská pohotovost. 100% jistota. Vše ostatní laické.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?lenulka30 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
helčapok

pokud nechceš slyšet žádné babské rady, tak na horečku nám nejlíp zabírá nurofen sirup a nebo čípky. pokud je teplota přes 38, tak bych určitě dávala. horečku to sníží a dobře to zabírá. sirup mým dětem navíc moc chutná 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Co to je „horečka“???
Pokud něco přes 37°, počkej a nestoupne-li dál, k doktorovi běž ráno.
Pokud víc, pohotovost…
Chceš u tak malého děcka riskovat rady neznámých lidí??? – Drsný…
:-O
Pokud jste ovšem už u doktora nebyli – v tom případě nedělej nic, co by ti doktor neřekl – jednoduše se řiď jeho radami…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Gábi1

Horečku u dcerky snižuji, pokud má 38, spíš 38,5 … A dávám Nurofen sirup – dcera ho bez problému spolkne a zabere většinou do 20–30min. Pomohl nám i při prořezávání špičáků.
Jinak při horečkách omývat vlažnou žínkou, osprchovat, vyvětrat ložnici, hodně pít…

před 3646 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Chybí spousta informací. Měli jsme najednou přes 40 což nás dost vyděsilo a volali jsme 155. Tam mi řekli abysme nejdřív zkusili něco na snížení teploty a pokud to nepomůže, teprv volali znova.
Něco na snížení teploty pro děti doporučí v lékárně, tuším jsou nurofen čípky. Pak se dá snížit teplota zábaly (doporučení jsem viděl na zábal do plenky s vlažnou/teplou vodou a na dítěti nechat chladnout.

Samozřejmě pokud kromě horečky pozorujete další varovné příznaky, může být rozumné volat hned rychlou. U nás to byli naštěstí asi jen zoubky.

před 3653 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

jo a pokud budete hledat, tak najdete spoustu návodů od zravotníků jak se v této situaci zachovat. Tohle prosím berte jen jako rychlý nástřel, já zdravotník nejsem.

před 3653 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Tak ono se to každému kecá a neví o co jde. Bohužel ani já.
Jestli nejsi mobilní zavolej si 155 oni ti již poradí. Každopádně studené zábaly ji neuškodí, ale nejdříve těch 155.

před 3653 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

Příspěvek smazán administrátorem.

před 3653 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

Příspěvek smazán administrátorem.

před 3653 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví