nějaké zaručené rady jak snížit horečku u skoro roční holčičky??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Bronzový

Lekařská pohotovost. 100% jistota. Vše ostatní laické.

Další odpovědi:

pokud nechceš slyšet žádné babské rady, tak na horečku nám nejlíp zabírá nurofen sirup a nebo čípky. pokud je teplota přes 38, tak bych určitě dávala. horečku to sníží a dobře to zabírá. sirup mým dětem navíc moc chutná :-)

Co to je "horečka"???
Pokud něco přes 37°, počkej a nestoupne-li dál, k doktorovi běž ráno.
Pokud víc, pohotovost...
Chceš u tak malého děcka riskovat rady neznámých lidí??? - Drsný...
:-O
Pokud jste ovšem už u doktora nebyli - v tom případě nedělej nic, co by ti doktor neřekl - jednoduše se řiď jeho radami...

Diskuze k otázce

Gábi1

Horečku u dcerky snižuji, pokud má 38, spíš 38,5 ... A dávám Nurofen sirup - dcera ho bez problému spolkne a zabere většinou do 20-30min. Pomohl nám i při prořezávání špičáků.
Jinak při horečkách omývat vlažnou žínkou, osprchovat, vyvětrat ložnici, hodně pít...

Stříbrný

Dochy

Chybí spousta informací. Měli jsme najednou přes 40 což nás dost vyděsilo a volali jsme 155. Tam mi řekli abysme nejdřív zkusili něco na snížení teploty a pokud to nepomůže, teprv volali znova.
Něco na snížení teploty pro děti doporučí v lékárně, tuším jsou nurofen čípky. Pak se dá snížit teplota zábaly (doporučení jsem viděl na zábal do plenky s vlažnou/teplou vodou a na dítěti nechat chladnout.

Samozřejmě pokud kromě horečky pozorujete další varovné příznaky, může být rozumné volat hned rychlou. U nás to byli naštěstí asi jen zoubky.

Stříbrný

Dochy

jo a pokud budete hledat, tak najdete spoustu návodů od zravotníků jak se v této situaci zachovat. Tohle prosím berte jen jako rychlý nástřel, já zdravotník nejsem.

Zlatý

mosoj

Tak ono se to každému kecá a neví o co jde. Bohužel ani já.
Jestli nejsi mobilní zavolej si 155 oni ti již poradí. Každopádně studené zábaly ji neuškodí, ale nejdříve těch 155.

Bronzový

petra15

Příspěvek smazán administrátorem.

• Vložena před 989 dny
Bronzový

petra15

Příspěvek smazán administrátorem.

• Vložena před 989 dny

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.