lenulka30

nějaké zaručené rady jak snížit horečku u skoro roční holčičky??

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Lekařská pohotovost. 100% jistota. Vše ostatní laické.

Další odpovědi
helčapok

pokud nechceš slyšet žádné babské rady, tak na horečku nám nejlíp zabírá nurofen sirup a nebo čípky. pokud je teplota přes 38, tak bych určitě dávala. horečku to sníží a dobře to zabírá. sirup mým dětem navíc moc chutná 🙂

anonym

Co to je „horečka“???
Pokud něco přes 37°, počkej a nestoupne-li dál, k doktorovi běž ráno.
Pokud víc, pohotovost…
Chceš u tak malého děcka riskovat rady neznámých lidí??? – Drsný…
:-O
Pokud jste ovšem už u doktora nebyli – v tom případě nedělej nic, co by ti doktor neřekl – jednoduše se řiď jeho radami…

Gábi1

Horečku u dcerky snižuji, pokud má 38, spíš 38,5 … A dávám Nurofen sirup – dcera ho bez problému spolkne a zabere většinou do 20–30min. Pomohl nám i při prořezávání špičáků.
Jinak při horečkách omývat vlažnou žínkou, osprchovat, vyvětrat ložnici, hodně pít…

Dochy

Chybí spousta informací. Měli jsme najednou přes 40 což nás dost vyděsilo a volali jsme 155. Tam mi řekli abysme nejdřív zkusili něco na snížení teploty a pokud to nepomůže, teprv volali znova.
Něco na snížení teploty pro děti doporučí v lékárně, tuším jsou nurofen čípky. Pak se dá snížit teplota zábaly (doporučení jsem viděl na zábal do plenky s vlažnou/teplou vodou a na dítěti nechat chladnout.

Samozřejmě pokud kromě horečky pozorujete další varovné příznaky, může být rozumné volat hned rychlou. U nás to byli naštěstí asi jen zoubky.

Dochy

jo a pokud budete hledat, tak najdete spoustu návodů od zravotníků jak se v této situaci zachovat. Tohle prosím berte jen jako rychlý nástřel, já zdravotník nejsem.

mosoj

Tak ono se to každému kecá a neví o co jde. Bohužel ani já.
Jestli nejsi mobilní zavolej si 155 oni ti již poradí. Každopádně studené zábaly ji neuškodí, ale nejdříve těch 155.

petra15

Příspěvek smazán administrátorem.

petra15

Příspěvek smazán administrátorem.