Pokročilý

Molice a jejich hubení

Letošní léto se mi venku na zahradě usadili molice.Osadili hlavně mák a jahody....co s tím,když mám v blízkosti studnu s pitnou vodou?Všechno rostlinstvo jsem sice zlikvidovala,nicméně proč i venku,ve volné přírodě/zahrádce,došlo k jejich "náletu".Jak se bránit,eventualně co vysadit jako přírodní odpuzovač?Z důvodu zdroje pitné vody se mi chemie asi moc nehodí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

dříve pomáhal mýdlová voda , ale nevím v jak velkém rozsahu to máte

a našla jsem toto

http://www.zahrada.cz/…

Další odpovědi:

Biool - proti škůdcům
leták produktu (pdf) Ničí téměř všechny škůdce, které zasáhnete a smáčíte (mšice, molice, puklice, svilušky, třásněnky, malé housenky, aj.). Neškodí většině užitečného hmyzu a včelám!

Nejedovatý, insekticidní postřikový prostředek pouze z přírodních potravinářských surovin ve formě emulgovatelného koncentrátu proti škůdcům kulturních plodin.

Působení
Prostředek působí kontaktně (dotykově), při aplikaci je nutné rostliny ošetřit velkým množstvím postřikové kapaliny cca 1,5litrů na 10 m2 (tj. do počátku skanutí 800 až 1500 l/ha). Nezbytné je škůdce zasáhnout postřikem a smáčet jej! Působí na pohyblivá stádia škůdců, larvy i vajíčka hmyzu a některých roztočů. Účinek přípravku je patrný za několik hodin (mšice, molice) až několik dní (puklice) - škůdce zahyne a přidotyku odpadne. Přípravek má dobré vedlejší účinky proti houbovým chorobám ze skupiny padlí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.