savana

Molice a jejich hubení

Letošní léto se mi venku na zahradě usadili molice.Osadili hlavně mák a jahody…co s tím,když mám v blízkosti studnu s pitnou vodou?Všechno rostlinstvo jsem sice zlikvidovala,nic­méně proč i venku,ve volné přírodě/zahrád­ce,došlo k jejich „náletu“.Jak se bránit,eventualně co vysadit jako přírodní odpuzovač?Z důvodu zdroje pitné vody se mi chemie asi moc nehodí?

Nejlepší odpověď
hanulka11

dříve pomáhal mýdlová voda , ale nevím v jak velkém rozsahu to máte

a našla jsem toto

http://www.zah­rada.cz/forum/skud­ci/molice-na-zahrade-1834/?n=1

Další odpovědi
anonym

Biool – proti škůdcům
leták produktu (pdf) Ničí téměř všechny škůdce, které zasáhnete a smáčíte (mšice, molice, puklice, svilušky, třásněnky, malé housenky, aj.). Neškodí většině užitečného hmyzu a včelám!

Nejedovatý, insekticidní postřikový prostředek pouze z přírodních potravinářských surovin ve formě emulgovatelného koncentrátu proti škůdcům kulturních plodin.

Působení
Prostředek působí kontaktně (dotykově), při aplikaci je nutné rostliny ošetřit velkým množstvím postřikové kapaliny cca 1,5litrů na 10 m2 (tj. do počátku skanutí 800 až 1500 l/ha). Nezbytné je škůdce zasáhnout postřikem a smáčet jej! Působí na pohyblivá stádia škůdců, larvy i vajíčka hmyzu a některých roztočů. Účinek přípravku je patrný za několik hodin (mšice, molice) až několik dní (puklice) – škůdce zahyne a přidotyku odpadne. Přípravek má dobré vedlejší účinky proti houbovým chorobám ze skupiny padlí.