Lotus

Mokré skvrny na sádrokartonovém stropu v podkroví, co s tím?

Prosím o radu,objevili se mi pokré skvrny na sádrokartonovém stropu v podkroví.Jedná se o novostavbu,použil jsem parozábranu pod sádrokarton,i­zolační vatu 16 cm a bezkontaktní folii pod latování s provětráváním.Je možné že je to tím že se někde dotýká izolační vata té bezkontaktní folie?Ty fleky jsou jen na těch šikmích stropech,na rovných to nikde není,skladba je stejná jako na šikmích,ale není nad tou izolací ta bezkontaktní folie,ta je až na krovu pod krytinou,tak že tam je puda.Pred 3 týdny jsem udál všechny vrchní betony.Ted jak topím a venku je kolem –4 c tak se mi zevnitř hodně potí okna až znich stéká voda.
Je něco špatně,nebo to všechno zmizí po vyschnutí?
Děkuji za pomoc Honza
Doplňuji:
Dodatek:při topení a + venkovních teplotách to žádné fleky nedělalo,objevili se až dnes oři – 4 C.Fleky jsou převážně na spodní části šikmého stropu u venkovní zdi.Zatim nemám venkovní podbití,čili izolace mezi krovy končí na obvodové zdi a je z venčí budovy normálně vidět.Nemuže to být tím že se mráz dostane právě touto venkovní cestou(třeba podél krovu) k folii pod sádrokartonem a tam se srazí teploty a kondenzuje se voda?Jsem z toho docela neštastný a rád bych to co nejdříve odstranil.Začínám malovat a ty fleky mě docela znervoznují.

Nejlepší odpověď
elektrikář

Pára se vám bude srážet všude tam kde není dokončená izolace.Kudy do stavby proudí studený a vlhký vzduch. Kolem podzednice nacpěte zbytky vaty. Maloval bych až na jaře.

Další odpovědi
irij

Nejdříve bych dokončil izolaci i na obvodových zdech. Pára se skutečně může srážet a tvořit fleky.Důležité je , aby nebyla mokrá izolační vrstva, protože ta jednak ztrácí svoje izolační vlastnosti a vodu z izolace dostanete těžko .Malování bych ještě nedoporučoval.