Aukkimi

Poradíte, zda a jak je možné vyřešit popsanou situaci?

Dobrý den, nechci tu otázku nějak moc roztahovat..
Prostě škola tvoří skoro polovinu mého života…a já svoji třídu vážně..nesnáším..
Nebudu tu psát co všechno se mi tam stalo, jen že jsem se od poloviny minulého roku přistěhovala do Brna, nastoupila tam do školy, za začátku se ke mě chovali docela slušně a měla jsem tam i kamarádky, ale ty se semnou potom přestaly BEZDŮVODNĚ kamarádit (a to jsem se ještě ptala proč se semnou přestaly kamarádit atd..) Prožila jsem toho s nimi strašně moc a naráz BUM, ignorace. Nemůžu uvěřit že se už 3 měsíce s nimi nekamarádím. Znamenaly toho pro mne mnoho, ale já očividně ne, když mě takto odkoply. Dnes, teď, se mi ve škole všichni posmívají (když jsem u tabule, slyším jak mě za zády pomlouvají a parodují) dokonce i kluk který se mi líbil se mi posmívá za zády.. a dělá mi to všechno ještě těžší..
Chtěla jsem tam s nimi vycházet, mít přátele. Já jim nic neudělala, proč to dělají?.. Nejsem ošklivá (až tak moc ne), sportuju, mám koníčky, nesmrdím, chodídm čistě oblékaná, škola mě všeobecně zajímá.. i když známky nemám moc dobré na toto pololetí, tak samozřejmě se mi musí posmívat i za toto.. Chtěla jsem mít jenom kamarády.. Myslela jsem že v Brně to se školou bude lepší než tam kde jsem bydlela předtím, byla jsem na okamžik i ráda že jsme se přestěhovaly, ale teď se pro mě každý den ve škole stává utrpením a smutkem.. Dnes jsem tam naštěstí nebyla protože mě bolelo břicho, ale zítra tam jdu.. Ptala jsem se ve Facebookové skupině na úkoly a testy a samozřejmě mi nikdo neodpověděl.. za hodinu se zeptala jedna holka a té odpověděli všichni.. Potom se mi ještě ve třídě smějí že nemám úkoly, že oni je mají, když sami mi to ani neřekli.. Když oni chtěli poradit s nějakým úkolem, vše jsem jim poslala, ale když chci něco já tak.. Já přece nechci aby se mi škola takto hnusila. To vážně i v tom Hodoníně, kde byli lidi všeobecně trochu zaostalejší, byla o trochu lepší komunikace ve třídě než v Brně? Nemám tam žádné kamarády a učitelé ke mě nejsou taky nejpříjemnější… prosím vás, dokázali byste mi nějak poradit..? Mám chuť se vším seknout.. To se mi vlastně i daří, mé výsledky ve škole nejsou dobré.. vážně už nemůžu.

Původní neotázka

Moje třída.. prosím poraďte mi..

Doplňuji.. všem moc děkuji za rady, ale změnu školy si opravdu dovolit nemohu. Už o mě rozšířili drby že jsem lesba protože mám „hluboký hlas“ a měla jsem na tapetě spolužačku (to byl pouhý vtip, mrzí mě že to vzali tak moc vážně).
Tedy, na jinou základní školu přestoupit nemohu. Ovšem můžu teď ze sedmé třídy udělat, respektive zkusit, přijímací zkoušky na gymnázium. Úspěch ovšem není zaručen… z čeho jsem ve stresu. Jinak učitelé o nás tvrdí že jsme „nejhorší třída na škole“, no, ani se tomu nedivím. Školní psycholožka si za námi byla už hodněkrát sednout a dokonce i ředitel, ale co pomohlo? O další přestávce jsem zase sama.. Máma si myslí že tam s nimi vycházím, ale není to pravda. Když jí řeknu něco o tom jak mi je, nebo proč brečím, tak mi pouze řekne že na to časem zapomenou a tím to hasne. Já ale nejsem až tak studijní typ abych se učila každý den a tady v Brně je na přijímačky veliká konkurence..už jednou jsem se nedostala, z pětky, to bylo sice v Hodoníně, ale i tak..

Nejlepší odpověď
bolak

Asi je to tak jak říká Kepler, někdo tě začal z nějakého důvodu pomlouvat, a ač za to sama nemůžeš, seš teď terčem ostatních. Je možné že je ve třídě někdo kdo by se s tebou rád bavil, ale bohužel seš ne svojí vinou jaksi „kontaminovaná“, takže kdokoliv by se chtěl s tebou bavit, stane se taktéž terčem, takže raději (i když ti možná nic nedělá) raději zůstane se stádem.

Vymyslet co s tím teď dělat, to je dost těžký úkol. Najít si taky nějakou vlastní obět, slabší než ty, aby ses zařadila zpátky do party, to je nesmysl. Na to radši zapomen, skončilo by to špatně. Můžeš zkusit najít neutrální články třídy, lidi co zůstávájí stranou toho posmívání se ti a trápení, a zkusit se s nima někde mimo školní prostřední spřátelit, přetáhnout je na svou stranu a vytvořit si tak vlastní partu uvnitř té jejich. Jestli to ale zabere, netuším.

Bejt tebou bych ale nejdřív zašel za školním psychologem, nebo výchovným poradcem nebo tak něco, a normálně mu odvyprávěj to co nám tady, případně pokud má mejla, mu pošli odkaz na tuhle tvoji otázku, a počkej až se ti sám ozve. Řekneš mu co máš na srdci a on už něco vymyslí, zkontaktuje učitelky a řekne jim o co jde, a minimálně tě to ušetří od buzerací z jejich strany, když budou vědět co se ti aktuálně děje. Nejspíš přijde i nějaká přednáška pro celou třídu o šikaně, možná nějaký film na tohle téma, aniž by se jim řeklo že je to kvůli tobě, a možná že si sami uvědomí, že to co ti dělají není dobrý.

Můžeš taky napsat anonymně na školu, sdělit jim svůj příběh, a pak se rozhodnout co dělat dál, až ti odpoví. A jestli nemáš dost odvahy ani na to, můžeš využít hodin češtiny, a až budete psát třeba slohovku (na jakékoliv téma), napiš o tomhle. Tak se to dozví alespon někdo, a dál už to pak bude na tom učiteli, co s tím udělá. Pokud to není nějakej bezcita nebo dokonce psychopat, tak ti nedá jen známku, ale bude to nějak řešit. On v podstatě bude muset, protože kdyby to neřešil a něco se ti pak stalo, a přišlo se na to o čem jsi psala, tak by z toho měl průšvih jako brno.

Kromě jiného můžeš zavolat i na linku bezpečí, a vyslechnout si co ti poraděj tam. Na telefonech je většinou i možnost nahrávání hovoru, takže pokud si nejseš jistá, jestli si budeš pamatovat co všechno ti poraděj, můžeš si ten telefonát nahrát do audiosouboru.

Jako poslední možnost, co mě ještě napadá, je pak poslat trýznitelům anonymně odkaz na nějaký film s tématem školní šikany, kde nakonec všechno skončí špatně, a stejně tak viníci budou potrestání. Možná se alespon v jednom nich hne svědomí, a příště řekne: „hele..kašlete na to… necháme ji bejt..“.

Ještě mě napadla jedna věc, mohla bys začít psát blog. Každý den, o tom co ti ostatní spolužáci dělají. Když už nic, tak alespon by to mohlo sloužit jako takový tvůj ventil, aby ses z toho nezbláznila a nemusela to držet v sobě. Možná budeš dostávat komentáře od lidí kteří budou na tvé straně, možná ti dají nějakou radu lepší než dostaneš tady (víc hlav víc ví), třeba si toho všimne nějaký učitel z vaší školy, nebo někdo kdo ví o koho jde, narazíš tam na lidi kteří mají třeba podobné problémy jako ty. Možná na ten článek dokoce narazí nějakej tvůj trýznitel, pozná že jde o tebe a uvědomí si, že by z toho mohl bejt docela průser, a nechá toho. Nepsal bych tam nic konkrétního, jako adresu školy, nebo dokonce třídu, když napíšeš jméno města, a místo jmen spolužáků a tvého jen počáteční písmeno, úplně to bude stačit. A co ty víš, takovýhle silný téma by mohlo mít spoustu čtenářů, třeba tě to proslaví a jednou ti to vydají i knižně a stane se z tebe spisovatelka a navíc k tomu všemu ještě boháč. A nakonec potvrdíš i to pravidlo, že všechno zlé je k něčemu dobré.

Další odpovědi
Kepler

Mně to připadá, že tě někdo začal pomlouvat a šířit o tobě lži. Z jakého důvodu těžko odhadovat. Je to forma šikany a máš právo na změnu školy. Jestli to na té druhé bude lepší, to ti ovšem nikdo nezaručí.

redy

První ,co mi přišlo přes čáru, je:
I v tom Hodoníně, kde byli lidi všeobecně trochu zaostalejší.

To je špatně se tak vyjádřit.

Mohla si říct něco v tomhle smyslu, a je zle. Nevzala bych si ten svetr, nebo on/ona chodí divně. U nás v Hodoníně bylo – nebylo tak a tak.
Pak už se to spustí jako láva, a těžko to ubrzdit.
Zapřemejšlej o sobě, určitě přijdeš na to, kde se stala chyba.

Bude zase dobře 🙂

I dospělí, mají co dělat – ukočírovat nenávist.

Pruzkumnik

Nejjednodušší je to ignorovat, když ti to bude lhostejný tak je to nebude bavit

Nejlepší by bylo kdyby sis dělala srandu sama ze sebe, když by se ti někdo posmíval tak ten blábol prostě ještě okořeň 😁

No a taky to můžeš obrátit proti tomu co se ti posmívá

Dokud po tobě nikdo nic nehází, či jinak fyzicky nešikanuje, tak to ještě jde

PS taky jsem zrovna nebyl nejpopulárnější
Třeba na základce mě furt sral jeden kluk, jenže se zjistilo že máme společný zájem, tak se znás stali dobří přátelé 😁
Na střední to došlo tak daleko že si donesli na mě strojek na vlasy, nejsem žádný svalovec ale byl jsem tak vytočenej že jsem jim ten strojek vytrhl z ruky a málem rozbyl 😁
Naštěstí i tam jsem našel pár kámošů kteří měli podobný koníčky 😁

dubraro

Tipl bych si, že jim na tobě něco vadí. Ale ze tvého textu nedokážu vydedukovat, co by to mohlo být. Příčin může být téměř nekonečné množství. Obecně kolektivy šikanují nejslabší jedince, možná jsi příliš slušná nebo z ne dost bohaté rodiny, nebo nešikovná v tělocviku, nebo…cokoliv. Nemá smysl se trápit, změň školu, než ti to zkazí celý život.

S tím blogem, jak píše bolak, mně to připadá jako dobrý nápad. Psaní ti evidentně jde. Mnoha lidem pomohlo, když se ze svých problémů „vypsali“ a někdy se z nich skutečně stali spisovatelé nebo novináři.

Šidlo

robte s tým niečo, za chvíľu k vám budú hnusní aj učitelia (nežartujem, dospelí nie sú žiadne neviniatka – naopak, medzi samotnými učiteľmi je často hrozná šikana!)

  1. najprv oznámte rodičom, že sa chcete zlepšiť v škole, ale spolužiaci vám odmietajú povedať úlohy…ak vám neuveria, pokojne im ukážte facebokovu správu, na ktorú ste nedostali odpoveď a spolužiačka áno
  2. povedzte im, že keď chcete odpovedať pri tabuli a dostať dobrú známku (ale musí to byť pravda, musíte sa vážne učiť!!!) ale cez ten smiech a pomluvy sa nemôžete sústrediť a podať dobrý výkon
  3. povedzte im, že učitelia sa k vám zrazu horšie správajú, hoci nevyrušujete a nie ste drzá (ale aj to musí byť pravda)

ak povedia, že to nemáte tak prežívať, tak sa ich bez kriku a plaču opýtajte, či sa im v práci smejú, pomlouvajú ich, a či šéf dáva kolegom viac peňazí za menej práce

btw, na webe je viac poradní zdarma pre žiakov, kde vám presne poradí odborník – my tu nie sme študovaní psychológovia

na pokec.sk je miestnosť ldn – linka detskej istoty – napíšte im, oni po česky budú vedieť a pomôžu vám bezplatne