slipknotak

moje kočka ořád jakoby škube s kůží na hřbetu většinou když se kolem ní něco děje nebo ji chcete rychle pohladit

proč to dělá? :D

Nejlepší odpověď
Drap

Zřejmě se leká, nebo bojí. Pracují ji nervová zakončení.

Další odpovědi
Deli

Ano, je to znak znervóznění. Pokud ji nemáte dlouho, můžete doufat, že se „zabydlí“, zvykne si a zklidní se. Udělejte jí její bezpečné místo – pelíšek, kam si zaleze do klidu a bezpečí, kde nebude rušena.

mosoj

Je to tak. Je to reakce na podnět který ji není po vůli. Můj kocourek zase škubá nohou.
Doslova to vypadá tak, jako by mi říkal „trhni si nohou“.

michael69

A co nějakou tu blešku,nemá?