Klára K.

Moje kamarádka se hrozně změnila ☹ Jak jí to mám říci?

Dříve byla milá, ale teď se strašně moc změnila, dělá nepořádek, je strašně konfliktní, s každým se chce hned hádat, vždycky musí mít poslední slovo… Moc se změnila, přes prázdniny ☹ A nejhorší je, že to snad vůbec netuší, jako kdyby to byl úplně jiný člověk, a myslí si o sobě já nevim co, je škodolibá, pořád se se mnou chce prát, protože ví, že jsem menší a nepřeperu ji… Viditelně mnou opovrhuje, ale pak zase třeba ve škole prosí, ať jí něco půjčím / dám a dělá hodnou…
Ale když se s ní přestanu kamarádit, tak už ve škole nebude mít žádné kamarády, a to bude ještě protivnější… A pak je tu ještě jedna holka, naše společná kamarádka, otevřeně jsem s ní o tom nemluvila, ale myslím, že bude mít podobný názor jako já… Přitom mám s tou první kamarádkou plno společných zájmů a témat pro hovor, a řekla jsem jí hrozně moc osobních věcí, a kdybych se s ní přestala kamarádit, tak by to použila proti mě… Vážně nevím, co dělat…
Je to dosti nepříjemný pocit, když mě vidí spolužáci, jak si s ní povídám a říkají si, že jsem stejná jako ona… Protože nechci být stejná jako ona, jestli se nezmění, tak bude mít vážně hrozný život… Nemám ji ráda, ale zároveň mi je jí líto…
Co mám dělat?
Doplňuji:
Nevím jestli jsem to zmínila, nemůžu si s ní jen tak promluvit, začala by se se mnou prát. Ona řeší problémy fyzickou cestou…

Nejlepší odpověď
marci1

V klidu si s ní promluv a řekni jí, jak vidíš její současné chování. Neboj se říct svůj názor, jinak s Tebou bude manipulovat a Ty se budeš zbytečně trápit.
Doplňuji:
Holka, která se pere ? Tak to by pro mě už nebyla kamarádka.:-(

Další odpovědi
Plyšák

Jestli je to tvoje kamarádka,řekni jí to narovinu,třeba se s tebou přestane chvilku bavit,ale jestli ona cití to,co ty k ní,tak se zase s tebou bavit začne :) možná to trochu bude bolet,ale v tomhle směru je asi upřímnost nejlepší :)
A nebo se s ní přestaň bavit,ignoruj jí a až se zeptá co se děje tak jí to řekni ;) …prostě jestli ti to vadí,upřímnosti se asi nevyhneš,třeba si sežeň ještě nějaký kamarádky co ti v tom pomůžou :)

simča9000

Moje kamarádka se chovala stejně. Musíš jí otevřeně říct jak se změnila a že ti to vadí. Neboj se že by se chtěla prát. Uvidíš jestli je to kamarádka tak si uvědomí jak se chovala a možná tě začne respektovat protože ses jí postavila :)

lota

Buď jí to přímo řekni, vysvětli ji, jak ji vidíš a jak se pro tebe změnila. Pokud to nepůjde nebo to nepřijme, vyřaď ji jako kamarádku. Přece takto se kamarádka nechová. Buď to pochopí nebo ne.