Moje dítě koktá, help!

Ahoj, moje dcerka začala zničehonic koktat, jsem z toho pěkně rozhozená. Co s tím? Jsou jí dva roky:o(

Nejlepší odpověď
Janulka

Říká se tomu takzvané iniciační problémy v řeči. Je to fyziologické stádium, kdy se dítěti ohromně zvedá slovní zásoba a pusinka ještě není natolik zralá, aby hlásky uměla vyslovit, navíc mozek posílá spoustu signálů a stává se, že dítko pak začne zadrhávat…
Hlavně klíííd, žádnej stres, vše se srovná!

Další odpovědi
alenka901

doporučila bych kinezilogii nám pomohla
KINEZIOLOGIE Vám může pomoci odstranit např.:

Potíže s nadváhou nebo negativní vnímání vlastního těla

Logopedické problémy ( koktavost, zadrhávání apod. )

Poruchy spánku

Alergie (mohou být opravdu na cokoli)

Emocionální nestabilitu (deprese, hněv, frustrace, nervozitu)

Pocity nedostatečnosti – bezmoci

Vyčerpanost, nedostatek sil

Fobie, závislosti, posedlosti

Dyslexie, dysgrafie a další poruchy s příponou dys…

Problémy s učením a s pamětí

Pomočování

Sexuální problémy

Problémy s otěhotněním (je dobré řešit oba potencionální rodiče)

Problémy v těhotenství (strach z porodu, úzkosti a obavy o zdraví miminka…)

Potíže se zuby

Bolesti zad – hlavy – kloubů …

Zažívací problémy

Strachy – ze tmy, samoty, z pobytu v kolektivu, ze selhání apod. …

Neharmonické vztahy k blízkým, jídlu, penězům, zvířatům, okolnímu světu

Lencis

Obvykle jde o vývojovou fázi, která během cca 2 měsíců sama odezní. Je potřeba, aby měla vaše dcera klid, nejlépe domácí pohodovou atmosféru (aby nedošlo např. k posmívání od ostatních dětí), hlavně jí nestresovat! Neupozorňovat, nechovat se jako by se „něco“ dělo. Zkrátka se chovat stejně jako když byla mladší a někdy jste jí prostě nerozuměli.

Pokud zadrhávání neodezní cca do toho čtvrt roku je na místě návštěva logopeda. Ale předpokládám, že to nebude nutné. 😉

Attack-design

no k logopedovi