led

Môj sused nacista. V nemeckej dedine sa hajluje

Hamburg – Hajlovanie na uliciach a nácvik streľby v neďalekom lese, taký je každodenný poriadok v dedine Jamel na severovýchode Spolkovej republiky. Obec úplne ovládli neonacisti sympatiujúci s extrémne pravicovou Nacionálnedemo­kratickou stranou Nemecka (NPD).
http://aktual­ne.centrum.sk/zah­ranicie/europa/cla­nek.phtml?id=12­23500
Hrozí to i na našich územiach (ČR, SR). Je možné nejako tomuto zabrániť, ako? Alebo je nám to jedno, veď je demokracia?
Doplňuji:
Mne nejde o konkrétnu zprávu, ale o hrozbe nacistických myšlienok u nás

Nejlepší odpověď
poa.li

Řešením by možná bylo nabídnout těm lidem něco jiného, v čem by se realizovali – neškodného – dokonce užitečného. Museli by si však myslet, že to našli sami, jinak se proti tomu bodou bouřit. Připadám si jako v ZOO.

Další odpovědi
anonym

Obávám se,že TOHLE nikdy nezmizí.Stejně jako komunisté.Snad ani nemá smysl pídit se po prapříčinách – vždy je to manipulace s psychotiky a psychopaty,ne­betyčnou lidskou hloupostí,min­dráky......spou­sta věcí.
Tihle rozumí a chápou jedině sílu.Násilí.
A v tom je „slabost“ demokracie.