kukýsek

Mohu žádat odstoupení od smlouvy?

8 měsíců starý telefon, mám prasklý displej, sklo chci uhradit, oprava trvá téměř 3 měsíce, stále tel neopraven. Mohu odstoupit od smlouvy? Opravu žádam po prodejci telefonu.

Nejlepší odpověď
anonym

Jestliže reklamace nebyla vyřešena v termínu (v tomto případě 30 dnů), můžeš odstoupit od smlouvy. Odstoupení je jednostranný právní úkon, čili:

  1. nežádáš o odstoupení, ale odstoupení oznamuješ
  2. nezáleží, co si o tom myslí protistrana, to je její problém. Bránit se může leda soudně.

Pro vzor viz zdroj.

Zdroj: https://www.dtes­t.cz/clanek-3281/odstoupeni-od-kupni-smlouvy-pro-marne-uplynuti-lhuty-k-vyrizeni-reklamace

Další odpovědi
Hlada

Na prasklý displej se záruka nevztahuje, takže od kupní smlouvy odstoupit nejde. Jestli na opravě nezačali pracovat, tak bude nejjednodušší dát telefon do jiného servisu.

kukýsek

Ano to vím, ale předávala jsem funkční tel. s prasklým displejem, oni mi vrací nefunkční…

anonym

Kdy ho vrátili a s jakým výsledkem, odůvodněním?

anonym

A nefunkční? Původně funkční byl a teď je nefunkční?