Miri84

Mohu žádat nějaké odškodnění?

Upadla jsem na městském uřadě.Na posledním schodě jsem asi špatně šlápla a zlomila si kotník.Jsem po operaci , mám ho sešroubovany.Léčba bude cca pul roku až rok.Mohu žádat uřad o nějaké odškodnění?nebo nemám nárok?Je uřad nějak pojištěný?A pokud ano tak jak a kde?
Doplňuji:
Popravdě nechápu proč se tady do mě někteří opírají já se jen zeptala.Je tady spousta otázek které si někdo vycucá z prstu jen aby se zeptal a já se zeptala na něco co mě zajímá.Sama si myslím, že nárok nemám, ale jen jsem se šla zeptat sem, ale fakt nevím proč by tady někdo měl mít chytré řeči, že jako jaké odškodnění.Stačilo napsat že nelze a že pouze z vlastní urazovky.Ale díky za odpovědi které mi potvrdili to co jsem si myslela.

Nejlepší odpověď
baghira

Domnívám se, že o nějakém odškodnění by se dalo mluvit jen tehdy, pokud by přímou příčinou úrazu byla nějaká závada nebo porušení bezpečnostních předpisů ze strany úřadu (rozbité schody, neoznačená mokrá kluzká podlaha, chybějící zábradlí…). Pokud však úřad nic nezavinil, proč by měl něco platit?

Další odpovědi
anonym

Pojistena proti urazu by jste mela byt predevsim vy … ne urad !
Vite kolik by tam meli denne takovych " sikovnych " obcanu , kdyby na to pojisteny byli. ?!
Sorry !

  • iv-

hanysicek

Takže pokud by jste upadla u mě v obchodě a zlomila by jste si kotník, tak bych vás ještě měla odškodnovat?:D No to je mi sranda. Městský úřad nemůže za to, že neumíte chodit.
Doplňuji:
A to jste tam někde nahlásila, že jste si vyvrtla kotník? Pokud ne, tak už tuplem nechápu vaši otázku.

Reuef

pisete sama – „ja sem spatne slapla“ o nejakem odskodneni by se asi dalo premejslet kdyby to tam bylo namrzly nebo treba nejak zvlast kluzky ( cerstve vytreny bez upozorneni nebo tak nejak :)

Deli

V tomto případě ne, pokud by tam byla mokrá neoznačená podlaha, tak ano.
Kdyby jste upadla v zimě na neudržovaném chodníku nebo v zaměstnání, šlo by z toho pravděpodobně získat odškodné od pojišťoven, dokázala bych Vám to zajistit. Tady zjevně není vina na straně MÚ.
Doplňuji:
P.S.: -iv- má pravdu, bolestné je možné čerpat pouze z Vaší vlastní úrazové pojistky, máte-li ji.