Adam R

Mohu využívat byt k nebytovým účelům?

Zdravím, potřeboval bych poradit. Chtěl bych si koupit byt v osobním vlastnictví, ale neužíval bych ho k bydlení. Sloužil by k uskladnění většího počtu věcí (např. zboží pro další prodej). Je možné takto byt využívat, případně si udělat z jedné místnosti „kancelář“ (například pro vypisování faktur na PC nebo uskladnění šanonů)? Byt bych měl v přízemí, abych nemusel využívat výtah a jezdit se zbožím. Do bytu by nechodili žádní klienti nebo zákazníci. Zvažoval jsem koupit si kancelář, ale v našem městě jsou jen k pronájmu a na prodej nic není. Garáž nebo sklepní místnost není vhodná, protože výrobky jsou z materiálů, které by se mohly působením chladu nebo vlhkostí stát neprodejné. Kdybych měl byt k těmto účelům, je potřeba získat nějaké povolení nebo papír ze stavebního úřadu? Je potřeba 100% souhlas spoluvlastníků v domě? Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud si byt koupíš a bude tvůj, nic nebrání tomu, aby jsi vně, ,ěl kancelář a nebydlel v něm. Nikdo nikde nepřikazuje, že pokud jsem vlastník bytu, tak že v něm musím bydlet.

Další odpovědi
ReHu

Vlastní byt tak využívat můžeš, v nájmu by měl souhlasit majitel.