Mohu vysadit sama antikoncepci a zkouset otehotnet, nebo radsi informovat lekare?

Chtěla bych po dobrání posledního plata antikoncepce nezačínat s další várkou a nechat volný průběh možnosti otěhotnění... Musím to nějak konzultovat s lékařem? Chodím na pravidelné stěry a jsem v pořádku. Jak dlouho může trvat než otěhotním? Je mi 27 let. Děkuji Katka
Doplňuji:
Manžel o všem ví a souhlasí! Bez jeho vědomí bych do toho nidky nešla... ;o) Děkuji za odpovědi! Bude mi bohatě stačit, když to nebude ani hned, ale během třeba 3 měsíců, tak budu spokojená. ;o)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

stačí katko dobrat plato a pak už ho nebrat.pokud pak budeš mít styk s partnerem vyčkej si na menstruaci pokud se ti neobjeví udělej si těhotenský test a pak navštiv gynekologa řekneš mu že jsi přestála brát antikoncepci že jsi si udělala test který jsi měla pozitivní on ti udělá testy a pak se o tebe stará až do porodu

Další odpovědi:

Bronzový

Naprosto bez problémů. Já jsem otěhotněla hned po vysazení prášků. Až jsem z toho byla v šoku, ale to neznamená, že to vyhde hned i tobě. Může to klidně trvat i několik měsíců. Hlavně to řekni taky příteli. Pravděpodobně by asi nebyl nadšený z onoho postavení před hotovou věc. Podle mého názoru je to pořádnej podraz. Ale jinak ti držím palec.
Doplňuji:
Tak to ti přeju, aby ti to vyšlo co nejdříve. Těhotenství je jedna z nejkrásnějších věcí, které jsem kdy zažila. Je to sice občas náročnější, ale stojí to za to. A krásnější už je jenom, když se to dítě narodí. Zkus si propočítat ovulaci. Na internetu je hodně ovulačních kalkulaček a mě to podle toho vyšlo. A to i přes braní prášků. Přeju hodně štěstí.

Pokročilý

Myslim,ze jste to pojala velmi rozumne a taky si myslim,ze i to, tehotenstvi prijde spontalne.Jednoduse vysadte antikoncepci a s manzelem mejte normalni nechraneny styk,neocekavejte,ze po par tydnech to hned bude,spis ocekavejte ty, tri az ctyri mesice,lekarskou konzultanci bych doporucoval, az po sesti mesicich,ale i to je mozna predcasne,ovsem, nic nezakzite,kdyz po tech sesti mesicich lekare vyhledate a zkonzultujete s nim situaci.Ja se domnivam,ze do tech sesti mesicu, by jste mela otehotnet.Jinak preju zdrave miminko - hodne stesti.

Stříbrný

POkud skutečně netrpíte nějakou chorobou, která by mohla ohrozit potenciální těhotenství nebo Vaše zdraví, pak toto s lékaři konzultovat nemusíte. HA berete dobrovolně a je tedy jen na Vás, jestli v tom budete pokračovat nebo ne.

Ale za jak dlouho se Vám podaří otěhotnět, to Vám poví sotva kdo. V podstatě je normální, když žena otěhotní cca DO roka při nechráněném styku. HA nemusí mít na plodnost žádný vliv, ale v mnoha případech ji oslabí. Naopak jsou ženy, které otěhotní prakticky ihned poté, co přestanou HA brát.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.