dalmatinka

Mohu vysadit sama antikoncepci a zkouset otehotnet, nebo radsi informovat lekare?

Chtěla bych po dobrání posledního plata antikoncepce nezačínat s další várkou a nechat volný průběh možnosti otěhotnění… Musím to nějak konzultovat s lékařem? Chodím na pravidelné stěry a jsem v pořádku. Jak dlouho může trvat než otěhotním? Je mi 27 let. Děkuji Katka
Doplňuji:
Manžel o všem ví a souhlasí! Bez jeho vědomí bych do toho nidky nešla… ;o) Děkuji za odpovědi! Bude mi bohatě stačit, když to nebude ani hned, ale během třeba 3 měsíců, tak budu spokojená. ;o)

Nejlepší odpověď
panenka

stačí katko dobrat plato a pak už ho nebrat.pokud pak budeš mít styk s partnerem vyčkej si na menstruaci pokud se ti neobjeví udělej si těhotenský test a pak navštiv gynekologa řekneš mu že jsi přestála brát antikoncepci že jsi si udělala test který jsi měla pozitivní on ti udělá testy a pak se o tebe stará až do porodu

Další odpovědi
afro.minerva

Naprosto bez problémů. Já jsem otěhotněla hned po vysazení prášků. Až jsem z toho byla v šoku, ale to neznamená, že to vyhde hned i tobě. Může to klidně trvat i několik měsíců. Hlavně to řekni taky příteli. Pravděpodobně by asi nebyl nadšený z onoho postavení před hotovou věc. Podle mého názoru je to pořádnej podraz. Ale jinak ti držím palec.
Doplňuji:
Tak to ti přeju, aby ti to vyšlo co nejdříve. Těhotenství je jedna z nejkrásnějších věcí, které jsem kdy zažila. Je to sice občas náročnější, ale stojí to za to. A krásnější už je jenom, když se to dítě narodí. Zkus si propočítat ovulaci. Na internetu je hodně ovulačních kalkulaček a mě to podle toho vyšlo. A to i přes braní prášků. Přeju hodně štěstí.

bond73

Myslim,ze jste to pojala velmi rozumne a taky si myslim,ze i to, tehotenstvi prijde spontalne.Jednoduse vysadte antikoncepci a s manzelem mejte normalni nechraneny styk,neocekavej­te,ze po par tydnech to hned bude,spis ocekavejte ty, tri az ctyri mesice,lekarskou konzultanci bych doporucoval, az po sesti mesicich,ale i to je mozna predcasne,ovsem, nic nezakzite,kdyz po tech sesti mesicich lekare vyhledate a zkonzultujete s nim situaci.Ja se domnivam,ze do tech sesti mesicu, by jste mela otehotnet.Jinak preju zdrave miminko – hodne stesti.

Nuk nuk

POkud skutečně netrpíte nějakou chorobou, která by mohla ohrozit potenciální těhotenství nebo Vaše zdraví, pak toto s lékaři konzultovat nemusíte. HA berete dobrovolně a je tedy jen na Vás, jestli v tom budete pokračovat nebo ne.

Ale za jak dlouho se Vám podaří otěhotnět, to Vám poví sotva kdo. V podstatě je normální, když žena otěhotní cca DO roka při nechráněném styku. HA nemusí mít na plodnost žádný vliv, ale v mnoha případech ji oslabí. Naopak jsou ženy, které otěhotní prakticky ihned poté, co přestanou HA brát.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.