ptáč

Mohu vyměnit tranzistor KU 605 za KU 611, když původní tranzistor byl BD 354 B?

611 mám, ale 605 už ne.

Nejlepší odpověď
wendyX

Tranzistory KU605 a KU611 jsou oba spínací typy a oba vodivosti NPN. Ale to je asi jediné, co mají společné. Posuďte sám podle hlavních mezních údajů (první údaj 605, druhý 611):

MEZNÍ ÚDAJE:
Ucbo ...... 200V / 60V
Uceo ...... 80V / 50V
Ic ............ 10A / 3A

Ptot......... 50W/10W

Už z tohoto výčtu je zřejmé, že pokud je ve vašem zapojení KU605 ‚plně vytížen‘ (což neuvádíte)- nahradit ho 611kou nelze; nehledě rovněž na rozdílný typ pouzdra, atd.

Ale když zapátráte na webu, KU605 se v různých ‚bazarových‘ výprodejích ještě tu a tam objeví.

Další odpovědi
lexx

v zásadě ano, pokud má stejnou vodivost (NPN nebo PNP)…ale porovnat mezní údaje z katalogu

Lamalam

Každá součástka má obvykle svůj ekvivalent a dá se nahradit jinou. Jak je to konkrétně u tohoto tranzistoru netuším, musíš se podívat do katalogu.