autacek

Mohu vybírat za vstup na svůj pozemek vstupné/mýtné ?

Pokud v katastru není zaneseno příslušné břemeno ?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud máš na to zřízenou živnost, tak můžeš. Pokud však přes tvůj pozemek jen někdo přejde a nic tam nenabízíš, nebo neukazuješ, tak ti sotva někdo bude platit. Pokud ti to vadí, a neni na pozemku žádné věcné břemeno, nebo vydržené užívací právo, tak si ho můžeš oplotit

Další odpovědi
Korelice

Ano, stačí zřídit koncesi/živnost a označit místo platným ceníkem.
Toť vše ;)