tyrox

Mohu vrátit zboží do 14 dnů v kamenném obchodě?

Dobrý den, nedávno jsem zakoupil notebook Lenovo, který mi už po 7 dnech odhalil pár chyb, které mne zaskočily. Chtěl bych se zeptat, zda je možno vrátit produkt do 14 dnů bez udání důvodu i v kamenném obchodě, když je produkt zakoupen na úvěr. Děkuji, uživatel tyrox.

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud vím, pak pravidlo 14 dní se vztahuje jen na objednávky „na dálku“ – kde se s produktem nemůžete při koupi seznámit.
V tomto případě (domnívám se) je to jen na benevolenci obchodníka. Pokud si myslíte, že dané chyby jsou vážné, pak standardní reklamace…

Další odpovědi
gecco

Pokud sis notes objednal přes net (telefon…), pak můžeš práva na vrácení do 14 dnů využít – jinak toto právo nemáš.
Jestli ty „chyby“ jsou vady, notes reklamuj (jestliže sis jen špatně vybral, nejde o chyby notesu).
Případně se můžeš s obchodníkem domluvit na vrácení zboží či jeho výměně za jiné – ale obchodníkovou povinností není ti vyhovět.

Tobbycz

O jaké chyby se jedná? Jinak ne, nemůžeš.

McArthur

Pokud narážíš na možnost vrácení zboží bez udání důvodu ve lhůtě 14 dní (odstoupení od kupní smlouvy v této lhůtě), tak to se vztahuje jen na nákupy na dálku, tj. objednávky přes e-shopy, telefon apod. nebo na nákupy na ulici (mimo provozovnu prodejce). Takže prodejna Ti vyhovět nemusí, ale!

Ale, pokud má výrobek vadu, nevztahuje se možnost odstoupení od kupní smlouvy bez udání důvodu ani na prodej na dálku. V tomto případě můžeš využít zákonem stanovenou možnost odstoupit od kupní smlouvy pro vadu výrobku, a to ve lhůtě do 6 měsíců od koupě zboží, a to bez ohledu, zda-li bylo zboží koupeno na dálku nebo v prodejně. Notebook ale musí mít skutečně vadu. Vadou není, že se Ti nelíbí Windows 8. Pokud se Ti nelíbí Windows 8, můžeš poslat notebook do servisu Lenovo s žádostí o odstranění Windows a oni Ti vrátí peníze za operační systém. To už ale neřeší prodejce.

Koupě zboží na splátky neovlivňuje Tvé možnosti. Úvěr Ti zůstane a hezky si ho podle smlouvy doplatíš.