Avatar uživatele
pnxntdd

Mohu vrátit ZBOŽÍ BEZ VADY, koupené v kamenném obchodě, po zjištění, že jsem vybral špatný model ?

Jedná se o nákup micro SD karty do mp3 přehrávače. Na první pohled jsem si myslel, že do mp3 přehrávače bude velikostně pasovat, po rozbalení jsem zjistil že je tam asi dva milimetry rozdíl, tudíž kartu nemohu použít. Mám nárok na vrácení peněz ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3411 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ano, ale pouze za předpokladu, že to bude prodejce ochoten vzít zpět. Neni to jeho povinností.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
carpediem

Nárok?

Zboží vrátit můžeš v neporušeném obalu jen pokud to prodejce před koupi tvrdí. Má to tak třeba Ikea, ta bere zboží do 3 měsíců od koupě zpět.

Jinak je to jeho dobrá vůle, nárok nemáš fakt žádný:-)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ptáč

U tohoto zboží bych pochyboval že vrátí peníze. Součástí paměťových karet je obal. Jakmile je takové zboží rozbaleno, prodává se za bazarovou cenu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

jak psali ostatní, ale jak nepasuje? microSD je microSD a je to standard, tak jak může nepasovat? leda žes koupil úplně něco jinýho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Nárok na vrácení peněz u zboží bez vady není. Spíš je divný ten rozdíl dva milimetry. Micro SD katra má rozměry 15×11×1mm. Jiný formát neexistuje. Jestli má rozměry jiné, pak je vadná a nárok na vrácení peněz vyplývá z této vady.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Záleží na obchodě, nárok na to není, záleží na vstřícnosti prodavače/obchodu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování