dolik

Mohu věřit tomu, že neexistuje ůplatkářství na transplantačních odděleních?

Ptám se proto,protože moje přítelkyně je zapsána na transplantační listině a čeká a čeká a trpí a já trpím s ní.A docela se bojím,jestli ta naše slavná korupce nepronikla i do zdravotnictví.Kdyby mi aspoň někdo řekl:zaplať a bude to dobrý.Já bych zaplatil i kdybych měl být stíhán za ůplatkářství. Pochopte.Jde o život mě blízké osoby,kterou mám moc rád.

Nejlepší odpověď
Drap

Bohužel za těch dvacet let pronikla korupce snad uplně do všech opdvětví. Nikomu se nám to sice nechce věřit, ale dá se předpokládat, že pronikla i tam. Ale zase jak kde. Vše je o lidech.

Další odpovědi
venkovan

Transplantace je trochu složtější – musí se najít vhodný dárce k příjemci. Takže bych víc věřil tomu vhodnému dárci a akutnosti transplantace.
Ve chvíli, kdy budeme věřit, že vše napraví úplatek, tak se můžeme nechat rovnou zasypat pod zem.

mojitek

Věřím,že korupce je snad všude,ale pokud jde o to že Vaše přítelkyně je v mezinárodním registru/databázi (jestli ano) ,tak tam korupce ještě nedoběhla,to nelze.Vím to od spolehlivého zdroje.Jde o to,že se čeká na co největší shodu -dárce-čekatel.Pokud by shoda byla jen uspokojivá,tak je velká pravděpodobnost,že organismus nový/transplan­tovaný orgán po chvíli odmítne..a to by bylo zlé.Každopádně vám oběma přeju ať vše dobře dopadne.Držím palce !