sekul

Mohu v rámci živnostenského listu fakturovat zprostředkování překladu technické literatury?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, i to je možné. Většinou se takovéto věci fakturují jako poradenství.

Další odpovědi
Klaproth

Ano, můžeš fakturovat veškerou práci, kterou jsi odvedl a kterou jsi oprávněn vykonávat. Většina překladatelů podniká jako OSVČ. Pokud jsi překlad pouze zprostředkovával, i to můžeš pochopitelně fakturovat, pokud máš jako obor podnikání zprostředkova­telskou činnost.

McArthur

Ano, můžeš. Zprostředkování obchodu či služby tohoto charakteru spadá pod živnosti volné, a tak jednorázově či občas takovou službu můžeš fakturovat i v případě, že takovou živnost nemáš zaregistrovánu.

Státu je to v tomto případě v podstatě jedno, pokud z toho zaplatíš daně a máš jakýkoliv živnosťák.