cliwe

Mohu v internetovem bankovnictvi zmenit telefonni cislo?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Většinou ne, jelikož na telefon ti chodí autorizační sms, tudíž asi jen v bance. Ale záleží na bance jak má nastavená pravidla. Každá to má jinak.
Doplňuji:
lexx-právě že by to nemělo jít, protože při získání přístupu do internet banky, bych mohl změnit číslo telefonu na které mi chodí autorizační sms a zadávat transakce.
Tudíž návštěva banky je kvůli identifikaci a potvrzení změny na místě.
Co se týče např. zuno bank, tak tam bych to řešil komunikací s operátorem, který na základě dalších indicií ověří totožnost majitele účtu.

Další odpovědi
Bedy

Například u Ery (Poštovní spořitelna) to jde. Stačí se přihlásit, Přepnout do IB – Nastavení – v levém menu Změna kontaktních údajů – Elektronické bankovnictví.

Myslím si, že dnes nebude problém u většiny bank. Pokud máte nějakou nízkonákladovou banku, které nemá pobočky (např. Zuno), tak tam to asi jinak nepůjde než přes internetové bankovnictví.

lexx

mělo by to, ba přímo musí jít ! v případě ztráty nebo odcizení mobilu dostane citlivé osobní údaje nepovolaná osoba, přemýšlejte…