Mohu udit akátovým dřevem ?

Zdravím, zajímalo by mně, jestli mohu udit dřevem z akátu. Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Podle níže uvedeného textu se doporučuje tvrdé dřevo, jako buk, dub či vzácný akát. Na poslední hodiny uzení je vhodné mít po ruce pár polínek dřeva z ovocných stromů, nejlépe třešně či švestky. Maso bude mít velmi zajímavou vůni. (Heslo Obložte si udírnu dřevem).

Zdroj: http://www.svet-bydleni.cz/nej­novejsi-clanky/postavte-si-vlastni-udirnu-.aspx

Další odpovědi
panenka

udí se převážně peckovinama třešen,merunkou­,broskvou,šves­tkou těmato dřevinama by se mělo udit pokud máš mokré nechat minimálně rok vyschnout ale dá se taky udit akátovým dřevem

kenyrts

určitě ano,je to jedno z nejlepšich dřev na udění.