Slayer5

Mohu to považovat za nepřímou řeč?

Langdonův malý vězeňský seminář byl součástí harvardského programu na zvýšení úrovně vzdělávání ve vězeňství – kultura pro zlosyny, jak to rádi nazývali Langdonovi kolegové.

Kultura pro zlosyny, jak to rádi nazývali Langdonovi kolegové.

Nejlepší odpověď
annas

Chybí kontext. Ve vaší větě je citace slov, která se něčeho týkají. Zájmeno to je nadbytečné – co je to? Co nazývali?

Jak vypadá nepřímá řeč? Nepřímá řeč = informace mluvčího o výroku jiného mluvčího, a to formou vedlejší věty..

Přímá řeč by zněla např. nějak takto:
Langdonovi kolegové rádi uváděli ..říkali …, zmiňovali se ..: „Jde o kulturu pro zlosyny.“

Zkuste vytvořit nepřímou řeč: hlavní věta zůstává, z přímé řeči uděláte VV.