Mohu taky použít psí zachodek? Nic poblíž nebude a močák prasknout nenechám. V případě příjezdu MP a pokutovani, odmitnu

protože zadržením bych si způsobil zdravotní újmu. Skončí na přestupkové komisi, uzná komise ohrožení mého zdravý a uzavře to bez pokuty?

Odpovědi
led

Bežný problém turistu kdesi v meste. Kedysi za „opovrhovaného socializmu“ platilo zo zákona, že podniky nemohli odmietnúť, ak človek si potreboval odskočiť. Dnes to už akosi neplatí, je to len pre našich hostí a v tomto prípade chápem česílka, že použil najbližší strom, či krík (pozrite sa na parčík Hlavnej stanici v Prahe) „protože zadržením bych si způsobil zdravotní újmu“. Ale platí Neznečisťuj prírodu a po použití, uviesť prírodu do pôvodného stavu!

anonym

Můžeš…
V takovém případě se jedná o „krajní nouzi“ (definováno zákonem) a strážníci ti maximálně ´domluví´.

anonym

Máš potřebu? nám sdělit , že se ti chce na malou a musíš nám ten problém nasdílet?

ptáč

Takže pejskařům je tato lidská otázka jestli ještě může a co může, proti srsti? Pes může nasdílet světu svoje hovínka a člověk je jedna velká složenka?

anonym

Za psa odpovídá majitel a ten je ze zákona povinnen po psovi uklidit. Jinak mu hrozí (majiteli) pokuta. Majitelé psů platí také nemalé poplatky, kterými výrazně přispívají na provoz úklidových služeb. Tyto poplatky odvádí i majitelé těch psů, kteří neopustí celý život soukromý pozemek majitele.
U lidí je to tak, že svéprávné osoby odpovídají samy za sebe. Znečišťování veřejných prostor, obnažování na veřejnosti, vandalismus ap. jsou také přestupkem nebo trestným činem.

anonym

Ontola, máš sice pravdu, ale moč nikdo neuklidí, jedině „vybagrovat“. V tomto případě nejde o vandalizmus, obnažování, ano, znečištění. Jak po psovi uklidit moč?