Ganymede

Mohu takto poslat peníze?

Mohu někomu peníze poslat v obálce doporučeně?? Nebo jak jinak??

Zbynas, pockat takze ti penize nemam dat do normalni obalky ale mam si ji na poste vyzadat?? Zaplatim jen za doporučený balik ne?? 40kc myslim..

Nejlepší odpověď
marci1

Peníze v hotovosti je nejlépe odeslat poštovní poukázkou typu C. 🙂
https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/platebni-a-financni-sluzby-cr/postovni-poukazka-c

Další odpovědi
Zbynas

Ano, prodává se na to speciální foliovaná obálka, do které není vidět, nic cítit pohmatem a dá se to i pojistit za pár korun na určitou sumu (kdyby to pošta ztratila).

Cenný balík

Ten použijeme v případě, že posíláme něco cenného, můžou to být např. šperky, peníze, platební karty, poukázky nebo podobně cenné věci. Pošta ručí za správné doručení zásilky, takže nám v případě ztráty nebo poškození obsahu vyplatí částku, která odpovídá hodnotě balíku (a to až do výše 1 000 000 Kč).

maximální hmotnost: 20 kg
cena: 58–107 Kč
jak balík poslat: z pošty

Zdroj: http://www.od­chazim.cz/ces­ka-posta