adas

Mohu si zřídit trvalé bydliště na místě, kde stavíme nový dům?

Starý zbouraný dům je stále ještě veden v katastru nemovitostí a číslo popisné taky existuje.

Nejlepší odpověď
baghira

V zásadě ano. Trvalé bydliště je defacto pouze evidenční záležitost, a vůbec nemusí souviset s tím, v jakém stavu je dotyčný dům nebo kde se člověk opravdu zdržuje. Na druhou stranu, mít trvalé bydliště tam, kde skutečně bydlíš, je možná praktičtější.

Na adresu trvalého bydliště ti můžou chodit různé dopisy od úřadů – pokud o ně stojíš, zřiď si na staveništi aspoň poštovní schránku.

Zdroj: http://www.me­sec.cz/clanky/trva­le-bydliste-vam-pravo-na-bydleni-nezaruci/

Další odpovědi
Deli

Při zápisu trvalého bydliště bude nutný doklad, že jste majitel té nemovitosti. Jestliže zůstává č.p., tak v tom nevidím problém. Schránku si ale určitě zřiďte a číslem popis.označte.

kropitko

Nejsem si jistá jak je to teď, ale pokud nemáte v ruce pravomocné rozhodnutí o kolaudaci, tak vás tam nikdo nepřihlásí. Tedy pokud nebudete tvrdit, že tam pořád stojí ten starý dům a že se chcete nahlásit tam. Fakt nevím,,,je divné, že v katastru je pořád ten starý,,?

anonym

Na urad budete muset jit tak jak tak , ale myslim take , ze to pujde se tam domluvit.

  • iv-